Chcą szkolić młodzież z Kędzierzyna-Koźla i okolic według najlepszych standardów. Będzie to możliwe dzięki pomocy finansowej sponsora oraz zaangażowaniu działaczy i trenerów. Chemik Kędzierzyn-Koźle rozszerza swoją współpracę z Grupą Azoty ZAK S.A.
Umowę w sprawie utworzenia w klubie akademii piłkarskiej pod patronatem firmy podpisano wczoraj na stadionie Kuźniczka. Kwota, którą Grupa Azoty ZAK S.A. przeleje na konto klubu, jest tajemnicą, ale wiadomo, że będzie to wyraźnie wyższe wsparcie niż Chemik otrzymał w ubiegłym roku.
- W siatkówkę angażujemy się na poziomie zawodowym. To jest ten sport i ten klub, który promuje naszą spółkę w zakresie szerszym niż Kędzierzyn-Koźle. Nie chcemy się angażować w piłkę nożną zawodową, ale bardzo ważne jest dla nas zachęcanie do ruchu i kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Projekt przedstawiony przez działaczy klubu jest bardzo ciekawy, a co najważniejsze, ważny społecznie dla mieszkańców miasta, a my jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie – tłumaczył Adam Leszkiewicz, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.
Wsparcie finansowe sponsora pozwoli na wdrożenie w klubie innowacyjnego systemu szkolenia. Jego opracowaniem od kilku miesięcy zajmują się wszyscy trenerzy pracujący w klubie. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest szkoleniowiec zespołu juniorów Tomasz Hejduk.
System obejmuje cały proces szkolenia zawodników już od najmłodszych grup. Pod okiem kolejnych trenerów będą oni realizować długofalowy plan treningowy. Wszystko po to, by w przyszłości mogli zasilić pierwszy zespół Chemika.
- To będzie żmudna praca, której owoce zbierzemy dopiero za kilka lat. Chcielibyśmy w przyszłości oprzeć nasz zespół na wychowankach – mówi Piotr Niewadzisz, prezes Chemika Kędzierzyn-Koźle.
Rozwiązania, które wdrażane będą w klubie z Kędzierzyna-Koźla, wcześniej zdecydowały się wprowadzić w życie zespoły Lechii Gdańsk i Zagłębia Lubin. Bardzo ważnym elementem projektu jest zintegrowany system zarządzania akademią, który daje rodzicom dzieci możliwość bieżącego monitorowania postępów czynionych przez ich pociechy. Przy pomocy aplikacji mobilnej czy strony internetowej będą oni mogli uzyskać informacje na temat drużyny, treningów, a nawet poczynań dzieci podczas zajęć.
- Szkolenie piłkarskie jest bardzo ważnym elementem naszego projektu, ale równie istotny jest aspekt edukacyjno-wychowawczy. Chcemy poprzez sport wychowywać dzieci i młodzież w kulturze przyjaźni i poszanowania drugiego człowieka – powiedział Tomasz Hejduk.
Aktualnie we wszystkich grupach młodzieżowych Chemika znajduje się około dwustu zawodników, za których wyszkolenie odpowiada dwunastu trenerów.
Powiązane galerie zdjęć:
Napisz komentarz
Komentarze