niedziela, 8 września 2024 03:54

KK Basket zwycięzcą miejskiej ligi amatorów w koszykówce. ZDJĘCIA

Dziś w hali "Azoty" rozegrano mecze finałowe koszykarskich mistrzostw amatorów. Złote medale trafiły do rąk zawodników KK Basket, którzy po ciekawym spotkaniu pokonali zespół Old Boys. Trzecie miejsce w rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu wywalczyła ekipa O Kruchy.

Drużyna KK Basket zasłużenie sięgnęła po złote medale, choć zwycięstwo wcale nie przyszło im łatwo. Pierwsze dwie kwarty to zacięta walka z obu stron. Do przerwy KK Basket miał trzypunktową przewagę i sprawa mistrzostwa była otwarta.

Kluczowe znaczenie miała trzecia kwarta. W niej ekipa Old Bosy dopiero po pięciu minutach oddała swój pierwszy celny rzut, podczas gdy rywal mozolnie budował przewagę. W ostatniej kwarcie Old Boys zerwali się do odrabiania strat i na 90 sekund przed końcową syreną udało im się zmniejszyć dystans do pięciu oczek. KK Basket zachowali jednak zimne nerwy i w końcówce dobili rywala, wygrywając 48:35. Najlepszym graczem meczu wybrano Damiana Cyzę z Old Boys.

Trzecie miejsce przypadło w udziale ekipie O Kruchy, która pokonała Muminki w stosunku 67:51.