Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 08:36
Reklama
Reklama
Reklama

Od śmierci Anatola Majchera minęło już 8 lat. Przypominamy sylwetkę cenionego lekarza i menagera

Od śmierci Anatola Majchera minęło już 8 lat. Przypominamy sylwetkę cenionego lekarza i menagera

To już ósma rocznica śmierci ordynatora oddziału urologii kozielskiego szpitala, a później jego dyrektora, także twórcy Kliniki Nova. Przypominamy sylwetkę Anatola Majechera.

Anatol Majcher urodził się w 1955 roku w Tarnorudzie na dzisiejszej Ukrainie. W 1981 roku ukończył Akademię Medyczną we Lwowie, a już rok później podjął pracę na oddziale chirurgii szpitala w Koźlu. Trzy lata później przeniósł się do placówki w Kędzierzynie na oddział chirurgiczno-urologiczny, gdzie w 1987 roku ukończył specjalizację z urologii.

W 1993 roku wygrał konkurs na ordynatora urologii w Kędzierzynie i pod jego kierownictwem oddział został generalnie wyremontowany i zmodernizowany, stając się uznanym ośrodkiem urologii na całym Śląsku. Ordynator Majcher bardzo rozwinął endourologię – w tej dziedzinie urologia kędzierzyńska, a potem kozielska do dziś przoduje w regionie.

W połowie lat 90. Anatol Majcher został lekarzem naczelnym kędzierzyńskiego szpitala. Gdy podczas powodzi 1997 Koźle zostało zalane, dr Majcher kierował akcją przystosowania szpitala w Kędzierzynie na potrzeby wszystkich potrzebujących pomocy.

W 1999 roku został dyrektorem Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. W tamtym czasie ZOZ zarządzał nie tylko szpitalem, ale także niemal wszystkimi przychodniami zdrowia w Kędzierzynie-Koźlu. Sam szpital był natomiast w kiepskiej sytuacji, m.in. ze względu na nie w pełni jeszcze usunięte zniszczenia, jakim jego kozielska część uległa podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku.

Anatol Majcher przyszedł do ZOZ-u z wizją zmian i rozwoju w czasach, gdy w dziesiątkach miast powiatowych w Polsce szpitale stały na skraju plajty lub były likwidowane. Dyrektor placówki w Kędzierzynie-Koźlu wierzył, że nie tylko da się przezwyciężyć trudności, ale także, że możliwy jest dynamiczny rozwój dla dobra pacjentów. W krótkim czasie zyskał szacunek i sławę jednego z najbardziej charyzmatycznych menedżerów służby zdrowia na Opolszczyźnie. Był to czas tworzenia kas chorych i związanych z tym głębokich zmian w funkcjonowaniu służby zdrowia. Wielu szpitalom groziła wówczas katastrofa finansowa.

W czasie kierowania szpitalem w Kędzierzynie-Koźlu, Anatol Majcher zrobił wiele dla poprawy jakości i oferty placówki. Dzięki niemu szpital stał się jednym z najnowocześniejszych w regionie i kraju, wyposażony w najnowszy sprzęt i oferujący wiele oddziałów. W czasie jego pierwszej kadencji, szpital został gruntownie zrestrukturyzowany, a także przeprowadzono planowaną rozbudowę. Ważnym elementem jego pracy było również nawiązanie skutecznej współpracy z prywatnymi firmami medycznymi, co przyniosło wiele korzyści dla pacjentów.

Anatol Majcher był uznawany za jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie urologii, znanego poza granicami Opolszczyzny. Jego oddział urologii cieszył się dużą popularnością wśród pacjentów z całej Polski, którzy chcieli być leczeni osobiście przez ordynatora. W czasie kierowania szpitalem, udało mu się uniknąć spirali długów, która była typowa dla wielu szpitali powiatowych w Polsce. W czasie jego kadencji odnowiono większość oddziałów, pozyskano nowoczesny sprzęt, a także powstał oddział Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca.

Po odejściu z kierowania szpitalem, Anatol Majcher założył klinikę Nova w Kędzierzynie-Koźlu, w której pracował do końca życia. Klinika ta była najnowocześniejszym ośrodkiem chirurgii jednego dnia w regionie, który współpracował z ponad dwudziestoma najlepszymi specjalistami z regionu, a operacje wykonywane były z wielu dziedzin medycyny. Anatol Majcher zmarł 15 maja 2015 roku w wieku 59 lat, ale pozostawił po sobie wiele dziedzin medycyny i zdrowia w Polsce, w tym nieocenione osiągnięcia w dziedzinie urologii i poprawie jakości opieki medycznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

sygnalista czyli kapuś 02.06.2023 16:07
Dlaczego KK24 coś co nie dotyczy KK tylko powiatu strzeleckiego ?

qwerty 01.06.2023 18:55
Goran, spokojna Twoja rozczochrana. Adaś, ten od pieniędzy, wydrukuje gdyby broń Boże miało zabraknąć. Po co nam więc fabryki?

bm- 01.06.2023 11:28
i odpowiednio zagłosowali na jesieni

Goran 01.06.2023 09:09
Po co mieszać w w to politykę,co mnie obchodzi co zrobiło PO.Zwyczajnie,nasz rząd mógłby pomagać w tworzeniu zakladów.Dofinansowania,ulgi.Na to wydawać te miliardy,zamiast ludziom rozdawać za posiadanie dzieci.Polskę naszą by to zmodernizowało.A tak ciągle biedakiem jesteśmy Europy,zadupiem,na równi z Białorusią,Bułgarią i Rumunią.Bo gorzej od nas stoi tylko Ukraina. Przez te wszystkie lata 250 miliardów wydane na 500 + zostało przejedzone i wysr...

Xxx 31.05.2023 19:45
Znowu piszesz od rzeczy. Po pierwsze to za PO nie zabrali tyle przedsiębiorca co za pisu

Szycel 31.05.2023 18:19
Proszę przypomnij mi ile polskich firm dostało pieniądze od PO+PSL i ile to było? a ile zabrali w postaci VAT i gdzie zakopali? bo tylko niewielką ilość znaleziono u pana N.

Goran 31.05.2023 08:58
40 MILIARDÓW złotych polska wyda w 2023 roku na 500+. 2 600 takich przedsiębiorstw mogło by powstać za te pieniądze,dziesiątki tysięcy miejsc pracy. Albo kilka dużych fabryk. Ale nie,państwo woli dać ludziom za darmochę te miliardy,żeby wydali na żarcie w Lidlu i Biedronce.

Realista 31.05.2023 07:46
Jak na zainwestowane 15 baniek co nie jest wielką kwota przy takiej inwestycji i pewnie braknie to strasznie dużo tych ojców sukcesu się tam zebrało 😁🤩

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ