Prowadzisz własny biznes i chcesz przyjmować płatności bezgotówkowe za wykonane usługi lub sprzedane produkty? Pozwoli Ci na to terminal płatniczy. Pamiętaj jednak, by wybrać model urządzenia najlepiej dopasowany do potrzeb Twojej firmy i Twoich klientów.
Płatności bezgotówkowe są preferowaną formą płatności przez coraz większą liczbę konsumentów w Polsce. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Fiserv Polska – właściciela marki PolCard from Fiserv – regularnie korzysta z niej 71% Polaków. Około 41% naszych rodaków płaci klasyczną kartą, zegarkiem albo telefonem zawsze, gdy ma taką możliwość, a kolejne 30% – kilka razy lub przynajmniej raz w tygodniu*. Jeżeli więc chcesz nadążać za trendami i oczekiwaniami klientów, w Twojej firmie powinien pojawić się terminal płatniczy. Czy jednak wiesz, jaki konkretnie model urządzenia sprawdzi się w przypadku Twojego biznesu?
Stacjonarny, mobilny, PIN pad kasowy czy aplikacja mobilna? Wybierz rozwiązanie dopasowane do potrzeb biznesowych
Najpopularniejsze rodzaje terminali to modele stacjonarne i mobilne, PIN pady kasowe oraz terminale w telefonie (aplikacja mobilna).
- Terminal stacjonarny –to urządzenie, które sprawdzi się w firmach przyjmujących od klientów płatności w jednym miejscu, np. w recepcji, przy kasie albo pomieszczeniu biurowym. Musi on być stale podłączony do źródła zasilania, dzięki czemu jest gotowy do pracy 24 godziny na dobę. Nie trzeba pamiętać o ładowaniu baterii. Jeśli jest taka potrzeba, można go zintegrować z systemem kasowym, co eliminuje konieczność ręcznego wpisywania kwoty płatności.
- Mobilny terminal – rekomendowany jest firmom, które świadczą usługi w różnych miejscach, także bezpośrednio w domu klientów. Przenośny terminal poleca się więc również np. właścicielom restauracji i kawiarni, taksówkarzom i kurierom, a także firmom świadczącym usługi remontowe. Urządzenie posiada wbudowaną baterię, która po pełnym naładowaniu pracuje nawet do 12 godzin.
- PIN pad, czyli terminal kasowy – to urządzenie, które sprawdza się przede wszystkim w branży spożywczej, aptekach, handlu detalicznym itp. Jest on zintegrowany z systemem kasowym lub kasą fiskalną. Dzięki temu nie wymaga dodatkowego zasilania, a sprzedawca nie musi na nim ręcznie wpisywać kwoty transakcji (co jest obarczone ryzykiem błędów). Kupujący może zaś wygodnie i bezpiecznie zatwierdzić płatność. PIN pad zajmuje ponadto mniej miejsca koło kasy, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku niewielkich sklepów, o mocno ograniczonej powierzchni.
- Terminal w telefonie(np. PolCard Go) –to rozwiązanie polecane m.in. mikroprzedsiębiorcom oraz przedstawicielom wolnych zawodów (np. lekarze, prawnicy, architekci). Aplikacja przystosowana jest do smartfonów oraz tabletów posiadających moduł NFC oraz system Android w wersji co najmniej 8.1. Pozwala obsługiwać transakcje opłacane kartą, zegarkiem lub telefonem.
Program Polska Bezgotówkowa – terminal za 0 zł dla Twojej firmy!
Prowadzisz małą lub średnią firmę i przez ostatni rok nie korzystałeś z terminala płatniczego? W takim razie Program Polska Bezgotówkowa jest właśnie dla Ciebie! W jego ramach możesz otrzymać terminal płatniczy za 0 zł i korzystać z niego bez dodatkowych opłat przez rok (lub do momentu osiągnięcia obrotu w wysokości 100 tys. zł). Wejdź na stronę PolCard from Fiserv, zadzwoń pod wskazany tam numer lub wypełnij formularz kontaktowy – ekspert pomoże Ci wybrać model terminala najlepiej dopasowany do Twoich biznesowych potrzeb. Trafi on do Ciebie w ciągu dwóch dni roboczych od chwili podpisania umowy
Terminal płatniczy może pomóc Twojej firmie rozwinąć skrzydła!
* Ponad 70 proc. Polaków regularnie płaci bezgotówkowo. Źródło: https://www.polcard.pl/blog/ponad-70-proc-polakow-regularnie-placi-bezgotowkowo/. Dostęp: 27.03.2023 r.
Materiał partnera
Napisz komentarz
Komentarze