Śmierć dziecka jest niewyobrażalną tragedią, próba samobójcza szokiem i traumą, a pytanie czy mogłam/mogłem coś zrobić, jakoś zapobiec - wyniszczającym koszmarem.
W zeszłym roku odnotowano 2093 próby samobójcze osób do 18-tego roku życia, w tym śmierć poniosło 156 dzieci. To o 40 procent więcej niż w roku 2021. Statystyki są nieubłagane i przerażające. To się dzieje wokół nas, naprawdę.
Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy obok znajdzie się młody człowiek, który różnymi - nie zawsze oczywistymi - sposobami będzie wołał o pomoc. Jak rozpoznać te symptomy? Jak zrozumieć kryzys dziecka? Jak słuchać, żeby usłyszeć? I jak wesprzeć, by uratować młode życie… na czas? Na te i inne ważne pytania odpowie certyfikowany suicydolog, podczas otwartego wykładu pt. „Każdy z nas jest ratownikiem”.
Fundacja Park wraz z Polskim Towarzystwem Suicydologicznym serdecznie zapraszają na spotkanie rodziców, opiekunów, osoby zainteresowane zrozumieniem tematu kryzysów, które dotykają dzieci.
Miejsce wykładu - Miejski Ośrodek Kultury (Kino Chemik) – sala Sztuki Wszelakiej. Termin - 6 kwietnia, godzina: 17:30 – 19:00.
Posłuchajmy, porozmawiajmy, abyśmy nie musieli nigdy zadać sobie tego obciążającego pytania: czy można było coś zrobić, jakoś zapobiec…
Zgłoszenia przyjmowane są:
• telefonicznie 530 263 583
• mailowo: [email protected]
Ilość miejsc ograniczona.
Reklama
Narastający problem samobójstw wśród dzieci. Każdy z nas może być ratownikiem. Będzie otwarty wykład
- 24.03.2023 09:45
Napisz komentarz
Komentarze