Czy wszywka alkoholowa jest skuteczną metodą w leczeniu choroby alkoholowej?
Wszywka alkoholowa Katowice charakteryzuje się wysoką skutecznością. Osoby uzależnione, które poddały się terapii Esperalem nie sięgają po alkohol. Wszywka alkoholowa działa na zasadzie terapii awersyjnej, oznacza to, że działa na emocjach pacjenta. Przez to, że wywołuje bardzo silne dolegliwości po spożyciu alkoholu, osoby uzależnione boją się spożywać tej substancji podczas terapii Esperalem. Czy jest to skuteczne? TAK. Czy zmienia sposób myślenia tych osób o alkoholu? NIE.
Wszywka alkoholowa wpływa także na inne odczucia osób uzależnionych. W osobach, które złamały zakaz spożywania alkoholu i spożyły go podczas terapii Esperalem wzbudza wstręt, awersję i obrzydzenie do alkoholu. Dzieje się to na skutek doświadczenia nieprzyjemnych dolegliwości.
Wszywka alkoholowa jest bardzo skuteczną metodą do walki z chorobą alkoholową jako pomocnicza metoda leczenia tej choroby. Nie może być samodzielną metodą leczenia alkoholizmu.
Czy wszywka alkoholowa leczy chorobę alkoholową?
Głównym zadaniem wszywki alkoholowej jest odstraszanie i zniechęcanie do alkoholu. Co ważne, wszywka alkoholowa nie leczy choroby alkoholowej, ani nie ma działania terapeutycznego. Oznacza to, że pacjent, który posiada wszywkę alkoholową nadal odczuwał będzie silną potrzebę sięgania po alkohol i nie będzie miał żadnych narzędzi do tego jak sobie radzić z tym odczuciem. Jedynie podjęcie terapii leczenia uzależnień może zmienić sposób myślenia jednostki, jej postrzeganie świata oraz myślenie. Co doprowadzić może do osiągnięcia wieloletniego okresu trzeźwości.
Co uważają przeciwnicy stosowania wszywek alkoholowych?
Przeciwnicy wszywek alkoholowych podkreślają fakt, że Esperal nie wpływa na myślenie ani działanie jednostki uzależnionej, co może doprowadzić do szybkiego powrotu do nałogu po zakończonym działaniu wszywki alkoholowej.
Działanie Esperalu porównują do przysłowiowego kata, który stoi nad głową a jego zadaniem jest uderzenie w nas za każdym razem, gdy zrobi się coś złego. W tym przypadku spożyje alkohol. Po zakończonym działaniu wszywki alkoholowej kat znika, nie ma już nieprzyjemnych konsekwencji co może skutkować szybkim i wzmożonym powrotem do nałogu.
Należy pamiętać, że Esperal nie leczy choroby alkoholowej, ale jest wspaniałym narzędziem, który wspomaga ten proces i pomaga osobom uzależnionym wytrwać w postanowieniu nie sięgania po alkohol.
Co się stanie po spożyciu alkoholu podczas terapii Esperalem?
Jednostka, która decyduje się na zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej musi pamiętać, iż po zabiegu obowiązuje ją całkowity zakaz spożywania alkoholu. Jego złamanie przyniesie negatywne konsekwencje zdrowotne.
Po spożyciu alkoholu, jednostka doświadczyć może: silnych bólów głowy, zawrotów głowy, wymiotów, biegunki, nudności, skoków ciśnienia, kołatania serca, przyspieszonej akcji serca, zaczerwienionej skóry twarzy, potliwości, podwyższonej temperatury ciała, osłabienia organizmu, uczucia lęku, uczucia niepokoju, drgawek, drżenia mięśni i innych. Objawy te występują już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu. Utrzymywać mogą się nawet przez kilkanaście godzin od konsumpcji. Im większa dawka alkoholu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się objawy zatrucia alkoholowego.
W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu jednostka naraża się na wystąpienie poważnych i nieodwracalnych zmian zdrowotnych. Mowa tutaj o schorzeniach takich jak marskość wątroby. Jednostka może doświadczyć również zapaści a nawet utraty życia.
Osoby, które dodatkowo cierpią na cukrzycę, epilepsję, choroby serca czy choroby układu oddechowego i zdecydowały się na przyjęcie wszywki alkoholowej nie mogą spożywać alkoholu. Złamanie tego zakazu skutkować będzie raptownym pogorszeniem się ich stanu zdrowia oraz rozwojem choroby.
Przebieg zabiegu, jak to wygląda?
Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej odbywa się w znieczuleniu miejscowym, wykonywany jest w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza chirurga. Po zastosowaniu znieczulenia, lekarz wykonuje nacięcie na skórze w okolicy łopatek lub pośladków. W powstałym otworze podpowięziowo umieszcza od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek. Nacięcie wykonane jest tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna.
Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, którego celem jest wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu oraz zapoznanie się z ogólnym stanem zdrowia pacjenta, jego schorzeniami oraz przyjmowanymi lekami.
Należy pamiętać, że choroba alkoholowa jest potencjalnie śmiertelna oraz nieuleczalna. Oznacza to, że pacjent już nigdy nie będzie mieć kontroli nad alkoholem. Możliwe jest jednak osiągnięcie wieloletniego okresu trzeźwości i spokoju. W tym celu należy podjąć terapię leczenia uzależnień, która pomoże osobie pijącej alkohol problemowo przejść przez cały proces powrotu do zdrowia. To absolutnie niełatwe zadanie, które jednak może odmienić całe życie. Warto jest podjąć ten trud wejścia na drogę trzeźwości. Warto zmierzyć się z własnym uzależnieniem i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Warto jest zadbać o swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne, które zostało wyniszczone przez alkohol. To wszystko doprowadzi do pożądanego efektu - abstynencji. Przejść przez ten trudny okres może pomóc wszywka alkoholowa, która zniechęca do spożywania alkoholu. To niezwykle skuteczna pomoc podczas leczenia choroby alkoholowej.
– Artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze