niedziela, 8 września 2024 02:02

Zaksa nie zwalnia tempa. Kędzierzynianie bez problemów ograli Czarnych Radom

Siódme z rzędu ligowe zwycięstwo odnotowali na swoim koncie siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Dziś w hali „Azoty” nasz zespół gładko ograł ekipę Cerradu Czarnych Radom.

Szkoleniowiec kędzierzynian Ferdinando de Giorgi w starciu przeciwko drużynie z Radomia wystawił swoją żelazną szóstkę. Zaksa już od pierwszych piłek objęła inicjatywę. Miejscowi grali na pełnym luzie i już po kilku minutach wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą systematycznie powiększali. Pierwszą odsłonę zakończył Sam Deroo, który wykorzystał niedokładność gości i zaatakował z przechodzącej piłki.

Druga partia miała bliźniaczo podobny przebieg do premierowej odsłony. Radomianie dotrzymywali kroku ekipie Fefe zaledwie do pierwszej przerwy technicznej. Konsekwentnie grająca Zaksa ani na chwilę nie dawała rywalowi możliwości odrobienia strat. Gospodarze grali skutecznie w ataku, a do tego świetnie bronili, przez co rywale rzadko kończyli ataki w pierwszym tempie. Miejscowi bez większych problemów zwyciężyli do 19.

Obraz gry nie zmienił się również w trzeciej odsłonie. Zaksa spokojnie punktowała rywala, który dopiero w końcówce seta zdołał nieco mocniej przycisnąć kędzierzynian, ale przy stanie 24:23 dla gospodarzy Michał Ostrowski zaserwował w siatkę, co oznaczało koniec spotkania. MVP meczu został wybrany Dawid Konarski.

Kędzierzynianie wygrali siódmy mecz z rzędu i są zdecydowanym liderem tabeli. Sześć ostatnich spotkań nasi siatkarze wygrali do zera. Po raz ostatni Zaksa straciła seta 5 grudnia w wyjazdowym starciu z ekipą PGE Skry Bełchatów.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:15, 25:19, 25:23)

Zaksa grała w składzie: Kevin Tillie, Dawid Konarski, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Buszek.