Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 02:44
Reklama
Reklama

Czy można zaciągnąć kredyt gotówkowy na mieszkanie?

Czy można zaciągnąć kredyt gotówkowy na mieszkanie?
Szukasz sposobu na to, żeby w krótkim czasie pozyskać dodatkowe środki na zakup nieruchomości? Chcesz uniknąć zobowiązania na kilkadziesiąt długich lat, dlatego rozważasz zakup mieszkania za środki pozyskane z pożyczki gotówkowej? Zastanawiasz się, czy warto zrezygnować z „hipoteki” na rzecz zwykłego kredytu? Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, czy to w ogóle możliwe. Dowiedz się więcej.

Na jaki cel można zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy można zaciągnąć na dowolny cel, jednak podczas składania wniosku musi on zostać zdefiniowany. Może to być np.:

  • spłata innych zobowiązań,

  • zakup samochodu,

  • wykonanie remontu,

  • wyjazd na wakacje,

  • urządzanie wnętrza lub ogrodu.


Co ważne, można wziąć kredyt gotówkowy także na zakup mieszkania. Nie jest to popularne rozwiązanie, jednak w wyjątkowych sytuacjach może być jedyną szansą na uzyskanie pieniędzy na realizację swoich planów.

Kiedy warto wziąć kredyt gotówkowy na mieszkanie?

Pożyczka gotówkowa na zakup nieruchomości to rzadko praktykowany sposób pozyskania gotówki w tym celu. Zazwyczaj taka sytuacja ma miejsce, gdy:

  • mieszkanie ma niewyjaśniony status prawny,

  • kredytobiorca nie ma wystarczająco duży wkład własny,

  • nieruchomość nie może być objęta ubezpieczeniem z różnych powodów.


W takich okolicznościach otrzymanie kredytu hipotecznego jest niemożliwe. Wówczas pozostaje ubiegać się o pożyczkę gotówkową.

Warto jednak pamiętać, że nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie pod względem finansowym. Więcej informacji o tych produktach bankowych znajdziesz np. na stronie: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/czy-kredyt-gotowkowy-na-mieszkanie-to-dobre-rozwiazanie/.

Dlaczego nie warto brać kredytu gotówkowego zamiast hipotecznego?

W ramach pożyczki gotówkowej można ubiegać się o maksymalnie 250 000 zł i rozłożyć płatność na 10 lat. Nie jest to dużo pieniędzy na to, żeby zakupić mieszkanie, zatem pozostałą kwotę trzeba pokryć z własnych oszczędności.

Dodatkowo kredyty gotówkowe mają często kilkunastoprocentowe oprocentowanie, zatem odsetki od pożyczonej kwoty mogą znacznie obciążyć domowy budżet.

Natomiast, jeśli zdecydujesz się na hipotekę, możesz:

  • otrzymać nawet kilka milionów złotych na zakup swojej nieruchomości,

  • rozłożyć płatność nawet na 35 lat.


To sprawia, że rata jest niska i nie sprawia problemów z utrzymaniem płynności finansowej. Szczegółowe informacje na temat hipoteki znajdziesz np. na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/.

Jakie są zalety kredytu hipotecznego?

Niewątpliwą korzyścią, jaka wynika z wzięcia kredytu hipotecznego jest to, że jest on znacznie tańszy niż pożyczka gotówkowa. W tym przypadku marża wynosi zazwyczaj od 1 do 4%, z kolei wysokość stopy bazowej jest aktualizowana co 3 lub 6 miesięcy. Zatem rata nie zmienia się co miesiąc, jak w przypadku pożyczki gotówkowej.

Dodatkowo można zdecydować się na kredyt ze stałą stopą np. na 5 lat i uniknąć podnoszenia comiesięcznych kosztów pomimo zawirowań na rynku. Istnieje także możliwość wzięcia hipoteki z ratą malejącą. Wówczas każdego miesiąca płaci się coraz mniej.

Wzięcie kredytu gotówkowego na mieszkanie jest możliwe, ale nie zawsze opłacalne. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować za i przeciw tego sposobu finansowania zakupu.

Materiał promocyjny

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
dede 11.07.2022 21:56
jechałem tam wtedy,było mokro po deszczu a ten cymbał pewnie myślał,że jego prawa fizyki nie dotyczą

marek26 11.07.2022 21:18
Nauczyciel. Magister od fikołków.

Zgred 11.07.2022 15:24
Jechal szybko ale bezpiecznie. Mistrz prostej suchej nawierzchni.

Realista 11.07.2022 13:15
A taka była ładna, sportowa! No niestety, nie quattro i ciężko wyprowadzić z poślizgu jak się przesadzi z prędkością.

Rychu, taki lepszy Ryszard 11.07.2022 13:09
Przedstawiciel handlowy ?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ