czwartek, 19 września 2024 03:15

Siatkarze z "Jedenastki" zostali mistrzami województwa w siatkówce plażowej

W środę, 15 czerwca w Krapkowicach odbył się finał wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców i dziewcząt. Zawody zakończyły się sukcesem drużyny chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium.

W kategorii chłopców kędzierzynianie okazali się bezkonkurencyjni i wygrywając wszystkie swoje mecze zdobyli złoty medal. Dokonali tego Dawid Banasiak, Olek Kopania i Marcel Steyer. W kategorii dziewcząt Iga Wawryńczuk, Agata Maciołek oraz Kinga Mucha ostatecznie uplasowały się na 5. miejscu.

Warto dodać iż w miniony weekend w rozgrywkach klubowych grając jako MMKS Kędzierzyn-Koźle Dawid i Olek powtórzyli szkolny sukces i zdobyli złoty medal na Opolszczyźnie natomiast Marcel zdobył srebro. Obie ekipy awansowały do półfinału Mistrzostw Polski.