niedziela, 8 września 2024 02:09

Gładkie zwycięstwo Zaksy. Kędzierzynianie pokonali Cuprum Lubin. ZDJĘCIA

Od wygranej rozpoczęli 2016 rok siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle. W środowy wieczór w hali „Azoty” podopieczni Fefe bez większych kłopotów rozprawili się z ekipą Cuprum Lubin.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki i wydawało się, że rywale z Lubina będą wymagającym przeciwnikiem dla naszych siatkarzy. Goście prowadzili na drugiej przerwie technicznej dwoma oczkami, ale po wznowieniu gry Zaksa wrzuciła wyższy bieg, szybko odrabiając straty i obejmując czteropunktowe prowadzenie (21:17). Ostatecznie inauguracyjnego seta nasz zespół wygrał do 20.

Druga odsłona zaczęła się od czteropunktowego prowadzenia rywala. Lubinianie nie potrafili jednak utrzymać wysokiego poziomu gry, a gospodarze z każdą minutą grali coraz pewniej. W efekcie już w połowie seta Zaksa osiągnęła wyraźną przewagę, którą systematycznie zwiększała, zwyciężając do 16.

Trzeci set to popisowa gra gospodarzy, którzy od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Zaksa wygrała do 17, a całe spotkanie 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Sam Deroo.

Dzięki zwycięstwu nasz zespół powiększył przewagę nad drugim w tabeli zespołem PGE Skry Bełchatów. Bełchatowianie niespodziewanie ulegli wczoraj na własnym parkiecie drużynie Indykpolu AZS Olsztyn i tracą do naszej drużyny już pięć oczek. Formę Akademików z Olsztyna nasz zespół sprawdzi już w sobotę. Spotkanie w hali „Urania” rozpocznie się o godzinie 17.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Curpum Lubin 3:0 (25:20, 25:16, 25:17)

MVP meczu: Sam Deroo

Zaksa: Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Dawid Konarski, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Sam Deroo, Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Rejno, Grzegorz Bociek.