poniedziałek, 20 maja 2024 09:55

Ich wytrwałe treningi obfitują w medale. Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle w międzywojewódzkich zmaganiach pływackich

Zawodnicy Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle rywalizowali w Strzelcach Opolskich na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-letnich.

Na zawodach klub reprezentowało jedenaście pływaków, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9: Blanka Babiarz, Diana Emerling, Katarzyna Gendera, Olga Matyjasek, Wiktoria Skoberla, Zuzanna Zaremba, Mateusz Kuterski, Bartosz Lech, Tomasz Matyja, Michał Steier i Oskar Tymoczko. Zawodniczki Olga Matyjasek i Diana Emerling wywalczyły po sześć medali. Olga stawała na najwyższym stopniu podium w następujących konkurencjach: 100 metrów stylem motylkowych, 100 i 200 metrów stylem klasycznym, 200 metrów stylem zmiennym oraz w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym. Srebrny krążek wywalczyła w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym. Wygrała klasyfikację medalową mistrzostw.

Diana wygrała na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz 4x50 metrów stylem zmiennym, srebro zdobyła w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym, a brąz na dystansach 400 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem grzbietowym i motylkowym. Oprócz Diany i Olgi w medalowych sztafetach płynęli Michał Steier, Mateusz Kuterski i Oskar Tymoczko. Wszyscy reprezentanci zaliczyli bardzo udany start, poprawiając swoje rekordy życiowe. Dużo trudniejsze zadanie mieli przed sobą zawodnicy z rocznika 2009: Lena Kużąj, Karolina Kania, Oskar Geaidy, Amadeus Gohla i Piotr Sado. Rywalizowali w makroregionie południowym w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 13 Letnich.

- W mocno obsadzonych zawodach nasi pływacy zaprezentowali się bardzo dobrze, poprawiając swoje rekordy życiowe. Najwyższe miejsce, ósme na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, zajęła Lena Kużąj. Trenerami zawodników są Katarzyna Krzysica, Daria Szydłowska-Smętek i Ewelina Deneka. Wszystkim gratulujemy udanych startów. Nie jest to jednak koniec zmagań. Przed nami kolejny pracowity weekend. 18 i 19 czerwca startujemy w Otwartych Letnich Mistrzostwach Okręgu Opolskiego w Opolu - mówi Ewa Madej z klubu Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle.