piątek, 17 maja 2024 21:13

Lekkoatleci z klubu Luks Chemik Kędzierzyn-Koźle znowu triumfują. Trenerzy mają powody do dumy!

Młodzi sportowcy z klubu Luks Chemik Kędzierzyn-Koźle już przyzwyczaili nas do zwycięstw. Tym razem również nie zawiedli i w dniach 4-5 czerwca w Białymstoku odnosili sukcesy na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce.

W dniach 3-5 czerwca w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce U18 i U20. Startowało w nich ponad 700 zawodników reprezentujących blisko 100 klubów z 12 województw. Wśród nich oczywiście najlepsi zawodnicy klubu Luks Chemik Kędzierzyn-Koźle, podopieczni Adama Domina i Jana Kadłuczki.

W kategorii U18 wystartowali Oliwia Korejba, która zajęła 13. miejsce w pchnięciu kulą 3 kg i 9. miejsce w rzucie dyskiem 1kg. Dominika Kasprzak-Dżyberti w pchnięciu kulą 3kg zawody zakończyła na 12. pozycji, natomiast w rzucie oszczepem 500 g zajęła 11. miejsce. Kamil Florek w biegu na 1500m zajął 8. miejsce. W kategorii U20 Tobiasz Mazur zajął 6. miejsce w pchnięciu kulą 6kg natomiast w rzucie dyskiem 1.75 kg miejsce 3.

Najlepszy miotacz klubu ponownie nie dał szans konkurentom z całego kraju. Jakub Korejba zajął dwa pierwsze miejsca w pchnięciu kulą 6kg i rzucie dyskiem 1.75kg. W pchnięciu kulą uzyskał świetny wynik 19.43m.