Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 09:06
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle rozpoczyna walkę o miano Rowerowej Stolicy Polski. Kręcić kilometry może każdy

Kędzierzyn-Koźle rozpoczyna walkę o miano Rowerowej Stolicy Polski. Kręcić kilometry może każdy
Po raz kolejny Kędzierzyn-Koźle staje do walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku będziemy współzawodniczyć z 55. miastami. Dla tych mieszkańców, którzy zaangażują się najbardziej i wykręcą najwięcej kilometrów, czekają wysokie nagrody pieniężne – ich pula to aż 9 tys. zł.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczą dwa przedmioty: rower i smartfon. W tym drugim instalujemy darmową aplikację „Aktywne Miasta”, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski – czerwiec 2022”. Następnie wybieramy drużynę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry – do wyboru jest 56 miast, które potwierdziły udział w rywalizacji, w tym Kędzierzyn-Koźle. Aby jeszcze lepiej motywować się do wsiadania na nasz jednoślad przygotowane zostały podgrupy – są to zakłady pracy, osiedla, szkoły i inne. I właśnie grupy szkolne w Kędzierzynie-Koźlu również otrzymają swoją szansę na zgarnięcie nagród. Najaktywniejsza placówka w mieście otrzyma aż 3 tys. złotych. Natomiast na zawodników indywidualnych, za pierwsze trzy miejsca z największą ilością wykręconych kilometrów, czekać będzie kolejno 3,2 i 1 tys. zł. A to dalej nie wszystko, bo dla tych, którzy zajmą najwyższe miejsce nie tylko na miejskiej, ale również ogólnopolskiej tablicy wyników czekają następne nagrody od głównego organizatora – miasta Bydgoszcz.

Rywalizacja w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc.

O tytuł powalczy 56 miast: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko – Biała, Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kędzierzyn – Koźle, Kielce, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Legnica, Leszno, Łomża, Metropolia Bydgoszcz, Mysłowice, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Piekary Śląskie, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienne, Skierniewice, Słupsk, Sopot, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra, Żory i Żyrardów. Aby każda z gmin miała równe szanse, stosowany jest specjalny przelicznik przejechanych kilometrów w stosunku do liczby mieszkańców. Dzięki temu każda z metropolii takie jak Bydgoszcz, Poznań, czy Białystok walczą na równi z mniejszymi ośrodkami.


rowerowa

rowerowa

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ