poniedziałek, 16 września 2024 21:34

ZAKSA mistrzem Polski! Po roku przerwy znów jesteśmy najlepsi w kraju. FOTOREPORTAŻ

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wywalczyli tytuł mistrzów Polski. Nasz zespół w czwartym meczu serii finałowej ograł na wyjeździe Jastrzębski Węgiel w trzech setach.

Po środowej porażce kędzierzynianie przystąpili do meczu w Jastrzębiu osłabieni brakiem kontuzjowanego Norberta Hubera. Aby wykazać wsparcie dla środkowego jego koledzy przed meczem wyszli na parkiet w koszulkach z jego nazwiskiem. Jak można było się spodziewać spotkanie rozpoczęło się od zaciętej walki z obu stron siatki, ale z czasem to ZAKSA osiągnęła przewagę. Goście zdołali zredukować straty w końcówce, ale nasz zespół nie stracił zimnej krwi i wygrał do 23.

Przegrany set wyraźnie sparaliżował gospodarzy, którzy w drugiej odsłonie byli ledwie tłem zespołu, który nie tak dawno wygrał na parkiecie w Kędzierzynie-Koźlu. ZAKSA zdecydowanie dominowała i zasłużenie zwyciężyła do 17.

W trzeciej partii goście przebudzili się i przez większą część gry oglądaliśmy niezwykle zacięty pojedynek. Przy stanie 18:19 punkt z zagrywki zdobył Łukasz Kaczmarek i mieliśmy dwupunktowe prowadzenie, a kilka chwil później asa posłał Krzysztof Rejno i było 20:23. Takiej przewagi nasz zespół nie wypuścił i po roku przerwy tytuł mistrzów Polski wrócił do Kędzierzyna-Koźla.