Regularne dbanie o skórę, może spowolnić proces starzenia oraz wygładzić już istniejące zmarszczki. Stosując akcesoria do masażu twarzy w kilka miesięcy osiągniesz spektakularne efekty. Jeśli jeszcze nie masz tego beauty gadżetu w swojej kosmetyczce...najwyższa pora to zmienić!
Masażery do twarzy – przegląd najlepszych akcesoriów
W drogeriach znajdziesz wiele różnych gadżetów przeznaczonych do masażu twarzy. Oto najlepsze z nich:
Kamień Gua Sha – to specjalnie oszlifowane płytki z jadeitu lub kwarcu stosowane w tradycyjnej chińskiej medycynie. Ich popularność wzrosła kilka lat temu, kiedy azjatyckie blogerki zaczęły pokazywać je na swoich social mediach. Masaż przy użyciu kamienia pobudza mikrokrążenie, przepływ limfy, wysmukla owal twarzy, korzystnie wpływa na jędrność skóry oraz poprawia jej koryt i relaksuje spięte mięśnie.
Kamienny roller – podobnie, jak płytka Gua Sha, jest najczęściej wykonywany z jadeitu lub kwarcu, ale na rynku znajdziesz również bardziej luksusowe wersje z bursztynu czy opalu. Zazwyczaj roller posiada dwa wałeczki: mniejszy do okolic oczu oraz większy do szyi, policzków i czoła. Zabieg z wykorzystaniem rollera niweluje opuchliznę, cienie, polepsza wchłanianie się składników odżywczych z kosmetyków, poprawia koloryt cery oraz subtelnie spłyca zmarszczki.
Urządzenie liftingujące – elektryczne gadżety mogą wykorzystywać stymulujące działanie mikroprądów, ruchów pulsacyjnych lub odpowiednich wiązek światła. Te specjalistyczne sprzęty pobudzą produkcje kolagenu, odprężą zmęczone mięśnie oraz poprawią owal twarzy. Korzystaj z urządzenia zgodnie z instrukcją i czekaj na efekty!
Masaż Gua Sha – wskazówki i porady
Krótki masaż możesz wykonywać codziennie lub min. 3-4 razy w tygodniu. Podczas tego procesu najważniejsza jest systematyczność, to dzięki niej zobaczysz odmładzające efekty! Zanim przystąpisz do zabiegu koniecznie zaaplikuj na buzię solidną porcję kremu bądź serum – umożliwią one swobodne przesuwanie się płytki po naskórku. Najdłuższy bok kamienia służy do pocierania czoła, szyi i policzków. Natomiast ten z zagłębieniem idealnie dopasuje się do kształtu nosa, podbródka, żuchwy oraz okolic brwi.
Sam masaż wykonuj zgodnie z tymi zasadami:
- Każdy ruch powtarzaj 6-10 razy zawsze w tym samym kierunku: od środka twarzy po jej krańce.
- Zaczynaj masaż od najniżej położonych partii, w kolejności: szyja, żuchwa, policzki, obszar pod oczami, brwi i czoło.
- Dopasuj krawędź kamienia do buzi, a następnie lekko go dociśnij i jednostajnym ruchem przesuwaj po skórze.
Masaż kamiennym rollerem – krok po korku
W przeciwieństwie do zabiegu z użyciem płytki, rollera możesz używać podczas aplikacji maseczki w płachcie lub hydrożelowych płatków pod oczy. Delikatne ruchy sprawią, że składniki aktywne zawarte w kosmetykach znacznie lepiej wchłoną się w naskórek.
Rada: Jeśli poranna opuchlizna to Twoja zmora, koniecznie schowaj roller na noc do lodówki. Chłód kamienia świetnie rozprawi się z uczuciem nabrzmienia oraz usprawni krążenie krwi i limfy.
Jak wygląda sam masaż?
- Zaaplikuj na skórę krem lub serum.
- Szerszy wałeczek przesuwaj w górę szyi aż do linii żuchwy kilka razy.
- Następnie przejdź do policzków i kieruj roller od nosa po krańce buzi.
- Czoło masuj od linii brwi aż do linii włosów.
- Na sam koniec użyj mniejszego wałeczka i zaopiekuj się skórą pod oczami, kierując roller od środkowego kącika oka po zewnętrzny.
Po który masażer to twarzy sięgniesz: Gua Sha czy roller? Zajrzyj do internetowej drogerii MAKEUP i wybierz najlepszy beauty gadżet dla siebie!
Materiał promocyjny
Napisz komentarz
Komentarze