piątek, 17 maja 2024 07:44

Tak będzie wyglądać budynek byłej szkoły przy Stalmacha. Jest koncepcja adaptacji na centrum społeczne

W Kędzierzynie-Koźlu tworzymy Centrum Współpracy „Dugnad”. Budynek Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Stalmacha zostanie zaadaptowany na cele społeczne. Zamiast klas powstaną tam mieszkania wspomagane, siedziba Gminnego Centrum Seniora oraz Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych. W cały ten proces zaangażowani zostaną także mieszkańcy.

Zanim rozpoczną się jakiekolwiek prace budowlane, miasto chce skonsultować ich zakres. Podczas otwartego spotkania każdy będzie mógł podzielić się swoją opinią na temat tej inwestycji. Ponadto przedstawione zostaną rozwiązania projektowe przebudowy i adaptacji budynku na cele społeczne oraz dostosowania go dla osób ze szczególnymi potrzebami. Utworzone zostanie tam Gminne Centrum Seniora wraz z pomieszczeniami warsztatów, Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych, pokoje pobytu dziennego seniorów, jadalnia wraz z zapleczem kuchennym, sala konferencyjna a także 30 mieszkań dla seniorów.

Konsultacje odbędą się w najbliższy piątek (29.04) o godzinie 10:00 w budynku PSP nr 6 przy ul. Stalmacha 20. Zainteresowani mieszkańcy z opracowaną koncepcją mogą zapoznać się już wcześniej. Wszystkie materiały znajdują się w załączniku.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

Dokumentacja koncepcyjna do pobrania na stronie urzędu miasta - kliknij, aby przejść.

koncepcja (2)

koncepcja (3)

Set i mecz 12.05.2022 08:47
Oby nie sprawdziła siatkarska klątwa:wygrywasz 2:0 i nie wygrasz 3:0,to przegrasz 2:3,duży zawód oficjel z Warszawy z medalami,koszulki z napisami Mistrz Polskim muszą poczekać,a mamy 2 szansę na mistrza Polski.

normalny 12.05.2022 08:19
Nie karmić trola. Zaraz ciebie zdmuchniemy to się znajdziesz na księżycu.

odchwaszczacz 12.05.2022 08:11
Jak cię nie interesują komentarze odnośnie meczu to zjeżdżaj do działu dla muminków. Tam swoje wypociny pokażesz. Tylko forum zasmradzasz tymi nic nie wnoszącymi dyrdymałami. Więc nie pajacuj i się ogarnij trutniu a nie głupa z siebie robisz.

Meduza z lornetą 11.05.2022 23:30
A kogo to obchodzi? Ty jakiś korespondent trybuny ludu jesteś czy co? Idź sobie w mleko podmuchaj żeby nie wykipiało.

?? ZAKSA ?? 11.05.2022 22:36
Trenejro dzisiaj przespał spotkanie. Aż prosiło się dać odetchnąć Łukaszowi, który klepał piłkę jak pannę po siedzisku. Semen też mógł chwilę odsapnąć. Tyle błędów na zagrywce a Żaliński w kwadracie. W drugim meczu wszedł na boisko i zrobił 3 asy.

jaro 11.05.2022 22:27
Chłopakom z Jastrzębia się chce i to widać,a Nasi jak zwykle kiepsko ze stałym wysokim poziomem gry.Będzie pewnie 5 meczów,ale się przekonamy już w sobotę

☞ 兀?? ☜ 11.05.2022 20:10
Znowu za dużo prostych błędów w pierwszym secie. Do tego sporo zepsutych zagrywek i set w plecy. A była szansa w końcówce. Drugi set już lepiej się zaczął ale potem znowu głupie błędy i Jastrzębie odrobiło część strat. Dobrze, że się Zaksa ogarnęła w końcówce i wygrała tego seta. Trzeci set wyrównany. Znowu masa błędów i dwa w końcówce. Set przegrany. Czwarty set znowu na styk. I jeszcze kontuzja Hubera. Dziwne, że przy tylu zepsutych zagrywkach trener nie wpóścił Żalińskiego. Przecież potrafi dobrze zagrywać. I przeżnęli 1-3. Poziom meczu kiepski patrząc na ilość głupich błędów. Mam nadzieję, że się ogarną do soboty i zagrają swoje w czwartym meczu.

Kibic sukcesu 11.05.2022 20:04
To że są w finale to i tak cud ,treneiro z Zawierciem zdjął patałacha z przyjęcia i się odmieniło ,teraz by potrzeba drugiego cudu.