Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 14 października 2024 10:19
Reklama
Reklama

Zanim pójdziesz do lekarza pierwszego kontaktu

Zanim pójdziesz do lekarza pierwszego kontaktu
Przed wybraniem się do lekarza POZ każdy pacjent powinien przedsięwziąć kilka kroków. Najważniejszy z nich, to zabranie ze sobą dokumentu ze zdjęciem i numerem PESEL. O czym jeszcze należy pamiętać?

Postaraj się ustalić, co Ci dolega

Zanim wybierzesz się na wizytę, postaraj się ustalić swoje dolegliwości z jak największą dokładnością - wtedy lekarz łatwiej ustali co się dzieje:

  • katar (wodnisty czy gęsty),

  • kaszel (suchy czy mokry),

  • ból gardła,

  • osłabienie,

  • wymioty,

  • biegunka,

  • gorączka (od kiedy występuje i jaka jest w dniu wizyty),

  • duszności,

  • pieczenie w oczach.


W każdym z przypadków dobrze określić jak długo trwają dolegliwości i czy ich intensywność się zmieniała.

Pamiętaj o lekach, które bierzesz codziennie

Musisz poinformować lekarza o lekach, które zostały Ci przepisane przez innych lekarzy. Możesz zabrać ze sobą ich opakowania, lub spisać na kartce ich nazwy włącznie z dawkowaniem. Lekarz POZ powinien wiedzieć o Twoim leczeniu, ponieważ łączenie ze sobą niektórych leków może być szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia. Ważne jest również, aby powiadomić go o swoich alergiach na jakiekolwiek lekarstwa.

Wszystkie wyniki w jednym miejscu

Dobrze jest skompletować wszystkie wyniki badań, karty wypisowe czy wyniki konsultacji i zabrać je ze sobą do lekarza. Jeżeli jest to wizyta z dzieckiem, należy wtedy zabrać jego książeczkę zdrowia. Całą swoją dokumentację medyczną można również udostępnić za pomocą Internetowego Konta Pacjenta (IKP).

Nie lekceważ bólu! Powiedz o wszystkich swoich dolegliwościach

Ból to objaw, a nie przyczyna choroby. Dlatego jeśli coś stale Cię boli to powiedz o tym lekarzowi. Usunięcie jego przyczyny może okazać się banalnie proste, jednak zdarza się, że nierozpoznany i nieleczony powód bólu prowadzi do poważnych skutków. Nie warto więc ryzykować, lepiej powiedzieć o wszystkim lekarzowi.

Choroby w rodzinie - pytaj o nie rodzinę

Bądź zorientowany, jakie choroby występują w Twojej rodzinie: od rodzeństwa, po rodziców i dziadków. Bardzo ważne są takie choroby jak cukrzyca, choroby nowotworowe, zawały, udary, nadciśnienie i zaburzenia cholesterolu.

Bądź ostrożny z lekami kupowanymi bez recepty

Nie nadużywaj leków, które zostały kupione bez recepty, szczególnie przeciwbólowych. Ich nadmierna ilość może prowadzić do poważnych chorób wątroby, żołądka i nerek.

Wykonuj regularnie badania profilaktyczne

Jeżeli dostaniesz skierowanie na badania - wykonaj je. Jeśli nie chcesz z niego skorzystać, powiadom o tym lekarza i powiedz, dlaczego taka decyzja została przez Ciebie podjęta.

Szczepienia

Można zapobiec niektórym chorobom, lub złagodzić jej skutki dzięki szczepieniom. Zapytaj lekarza, które z nich są warte wykonania.

Pierwsza wizyta w Jutro Medical - Twój lekarz na NFZ zawsze blisko Ciebie!

Jutro Medical jest przychodnią, oferującą wysokiej klasy świadczenia w ramach NFZ. Oznacza to, że jest całkowicie darmowa. Wykorzystują oni technologię, aby kontakt pacjenta z lekarzem był jeszcze szybszy. W jaki sposób?

Aby zapisać się do przychodni Jutro Medical wystarczy ściągnąć ich aplikację na telefon, założyć konto pacjenta i podpisać deklarację za pomocą ePUAP oraz Profilu Zaufanego lub poprzez wysłanie zdjęć dowodu osobistego i podpis palcem. Całość zajmuje tylko kilka minut! Kiedy już się zadeklarujemy, mamy możliwość wyboru wizyty stacjonarnej lub online poprzez czat. Zaleca się jednak, aby pierwsza wizyta odbyła się na miejscu, w ich placówce na warszawskim Żoliborzu przy ulicy Powązkowskiej 44. Podczas jej trwania lekarz dokładnie przeprowadza wywiad, pytając o wszystkie dolegliwości oraz choroby w rodzinie.

Nie czekaj i zapisz się jeszcze dziś! Wejdź na stronę Jutro Medical aby dowiedzieć się więcej!

Materiał promocyjny

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ