Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 19:14
Reklama
Reklama
Reklama

Rondo Milenijne do przebudowy. Podpisano umowę na trzy warianty koncepcji

Rondo Milenijne do przebudowy. Podpisano umowę na trzy warianty koncepcji
W godzinach szczytu przejazd rondem Milenijnym pochłania dodatkowe kilkanaście minut, a na drogach dojazdowych do skrzyżowania tworzą się długie kolejki samochodów. Rozwiązaniem trudnej sytuacji może być kompleksowa przebudowa skrzyżowania. Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą, który sporządzi trzy warianty koncepcji przebudowy ronda Milenijnego.

W środę przy rondzie Milenijnym odbyło się spotkanie z udziałem radnych wojewódzkich Roberta Węgrzyna, Brygidy Kolendy-Łabuś, dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Bartłomieja Horaczuka i członka zarządu województwa opolskiego Szymona Ogłazy oraz przedstawicielami wykonawcy projektu koncepcji przebudowy ronda.

- Kontaktujemy się na forach internetowych z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. Od wielu lat omawiamy temat przebudowy ronda Milenijnego. W tym miejscu łączą się trzy szlaki komunikacyjne - miejskie, międzyregionalny i krajowy. Praktycznie zawsze występuje tu duże natężenie ruchu, pojawiają się często wielokilometrowe korki. Konsultowałem wcześniej z zarządem województwa, aby tą przepustowość znacznie zwiększyć. Musimy ten problem rozwiązać - mówi Robert Węgrzyn.

- Spotkaliśmy się dzisiaj przy rondzie Milenijnym, w dniu podpisania umowy na koncepcję przebudowy. Wstępne prace projektowe wykona firma ARCUS-2, obejmują one wykonanie wszystkich możliwych wariantów upłynnienia ruchu w tym miejscu. Jest to pierwszy etap i chcielibyśmy, wraz z naszymi inwestycjami na drodze wojewódzkiej nr 408, poprawić znacząco i upłynnić ruch w Kędzierzynie-Koźlu - relacjonuje Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu

Firma, która zwyciężyła w postępowaniu, ma za zadanie przygotowanie trzech różnych koncepcji rozbudowy systemu drogowego w okolicy ronda Milenijnego. Wartość projektu została wyceniona na blisko 200 tysięcy złotych.

- Jesteśmy tutaj o 9 rano w dniu powszednim. Ruch na rondzie Milenijnym jest niesamowicie duży. To pokazuje, że potrzebna jest przebudowa tego skrzyżowania. Musimy pochylić się nad tą koncepcją i znaleźć rozwiązanie, które znajdą i przygotują projektanci. Priorytetem jest udrożnienie skrzyżowania oraz zwiększenie bezpieczeństwa. Już dzisiaj mamy dwieście tysięcy złotych na tę koncepcję. Do maja 2023 roku będziemy mieć ją już gotową - mówi Szymon Ogłaza, Członek Zarządu Województwa Opolskiego

- Kierowała nami troska o mieszkańców, którzy dłużej dojeżdżają i wracają z pracy. Wiele lat temu inwestor nie przewidział takiego ruchu. To nie jest zadanie samorządu województwa, ale jesteśmy tutaj bliżej mieszkańców, niż urzędnicy z Warszawy. Gdy warianty zostaną opracowane, chciałabym, aby mieszkańcy zabrali głos w tej sprawie - mówi Brygida Kolenda-Łabuś


DCIM120MEDIADJI_0432.JPG

DCIM120MEDIADJI_0432.JPG

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Solo 03.07.2022 00:06
Ktoś wie, co to będzie za stacja ?

paw 21.04.2022 20:07
Na moim i za moje. Przestań pierplacić kocopoły.

daw 21.04.2022 00:20
Na Twoim budują? Za Twoje pieniądze? Lepsze to niż ta kupa ziemi i syf jaki tam był.

poli 21.04.2022 00:18
Naprawdę tak myślisz? Ludzie najchętniej do sklepu by wjechali patrząc na to jak parkują pod marketami. Jeszcze długo człowiek z samochodu nie zrezygnuje.

Eryk 20.04.2022 10:01
Inwestor budując stację paliw raczej nie przemyślał sprawy.Ludzie zmieniają podejście do transportu, zaczynają używać samochodu tylko kiedy jest to naprawdę konieczne.Duży spadek zużycia benzyny,oleju jest nieunikniony.

Starszy kierowca 20.04.2022 07:27
Czas zmienić nazwę ulicy z Głubczyckiej na ul. Benzynową.

? ? ? ? ? 19.04.2022 20:23
Popierplaciło ich qźwa.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ