piątek, 20 września 2024 21:18

Zawodnicy SWIM TEAM MOSiR Kędzierzyn-Koźle z medalami Grand Prix Małopolski w Oświęcimiu

W ubiegłą sobotę w Oświęcimiu odbyła się druga runda Grand Prix Małopolski w pływaniu. W imprezie wystartowało 238 zawodników z 43 klubów południowej Polski, Ukrainy oraz Czech, w tym 4 uczniów PSP nr 9 w barwach SWIM TEAM MOSiR Kędzierzyn-Koźle.

Szkołę i miasto reprezentowali: Liliana Gorska, Zuzanna Kordek, Natalia Skrzypczak i Szymon Skrzypiec. Reprezentanci Naszego miasta spisali się znakomicie w międzynarodowym gronie. Wywalczyli 2 medale (1 złoty, 1 srebrny) i zajęli bardzo wysokie 7. miejsce w klubowej statystyce punktowej.

Liliana Gorska zajęła pierwsze miejsce w konkurencji 200m st. klasycznym oraz piąte miejsce na dystansie 400m st. zmiennym w kategorii wiekowej 14 lat. Zuzanna Kordek zajęła drugie miejsce w konkurencji 400m st. zmiennym oraz siódme miejsce na dystansie 400m st. dowolnym w kategorii wiekowej 14 lat. Natalia Skrzypczak wywalczyła czwarte miejsce na dystansie 400m st. zmiennym, oraz piąte miejsce w konkurencji 100m st. grzbietowym w kategorii wiekowej 15-16 lat. Szymon Skrzypiec zajął ósme miejsce w konkurencji 100m st. dowolnym, czwarte miejsce na dystansie 200m st. klasycznym i siódme miejsce w konkurencji 100m st. grzbietowym w kategorii wiekowej 15-16 lat.

- Wielkie brawa dla naszych zawodników i trenerów z PSP nr 9 i Swim Team MOSiR Kędzierzyn-Koźle. Dziękujemy również za pomoc władzom miasta Kędzierzyn-Koźle i MOSiR-u, dzięki którym możliwy była start naszych zawodników w Oświęcimiu. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków pływania do kibicowania naszym zawodnikom podczas Gran Prix Opolszczyzny, które odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu w dniu 09.04.2022 - przekazuje trener Bronisław Kisielewski.