Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 11 maja 2024 15:23
Reklama
Reklama

Młodzi pasjonaci nauki znów spotkali się w Sławięcicach. Jedenasta edycja konkursu "Chemiczna głowa"

Młodzi pasjonaci nauki znów spotkali się w Sławięcicach. Jedenasta edycja konkursu "Chemiczna głowa"
Piętnaście drużyn z całego województwa wzięło udział w tegorocznej, jedenastej już odsłonie konkursu "Chemiczna głowa". Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół nr 3, a jego głównym sponsorem Grupa Azoty ZAK S.A.

W tym roku młodzi pasjonaci chemii rywalizowali w dwudniowych zmaganiach. Wczoraj rozwiązywali testy w formule online, a dziś przyjechali do Sławięcic, aby w budynku szkoły kontynuować potyczki z chemią. Na miejscu młodzież przywitał dyrektor szkoły Adam Kania oraz wicestarosta Józef Gisman.

- Po dzisiejszym konkursie wszyscy będziecie wygrani, niezależnie od osiągniętego wyniku. To, że startujecie w tym miejscu, jest waszym sukcesem. Uczestniczenie w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach znacznie ułatwia późniejsze zdawanie egzaminów, będziecie już zahartowani. Życzę wam sukcesów i wszystkiego dobrego. Dziękuję natomiast dyrektorowi i nauczycielom za trud włożony w organizację imprezy i sponsorowi - Grupie Azoty ZAK - powiedział wicestarosta powiatu Józef Gisman.

To właśnie ZAK od pierwszej edycji imprezy wspiera ją finansowo, fundując nagrody dla uczestników konkursu. Firma od lat prowadzi też program stypendialny dla uzdolnionej młodzieży uczącej się na kierunku chemicznym w Zespole Szkół nr 3. Jej przedstawiciel podkreślał, że takie wsparcie ma na celu budowę zaplecza kadrowego, ale chemia sama w sobie może być niezwykle ciekawą dziedziną.

- Można powiedzieć, że chemia ma dwa aspekty. Pierwszy jest praktyczny, czego przykładem jest przemysł chemiczny bardzo mocno reprezentowany w Kędzierzynie. Zakłady azotowe są tym podmiotem, który powoduje, że Kędzierzyn jest nadal miastem chemików. Chemia ma też charakter poznawczy - pomaga w rozumieniu świata, nas samych i naszego otoczenia. Warto ją poznawać i rozwijać swoją wiedzę. Tu bardzo duży ukłon w kierunku nauczycieli, bo organizowanie tego typu imprez ma za zadanie rozwijanie pasji i zainteresowania chemią, co może przełożyć się na wasze życie i kariery zawodowe - mówił prof. Bolesław Goranczewski, członek zarządu Grupy Azoty ZAK, dodając, że firma mocno angażuje się w rozwój nauki, czego przykładem jest realizowanie programu doktoratów wdrożeniowych.

Podczas dzisiejszych zmagań młodzi chemicy mogli liczyć na wsparcie swoich koleżanek i kolegów ze szkół. W czasie gdy finaliści konkursu brali udział w części praktycznej zmagań organizowanej w przyszkolnym laboratorium, pozostali uczestnicy imprezy rywalizowali w grze terenowej.


DSC_3420

DSC_3420

DSC_3426

DSC_3426

DSC_3432

DSC_3432

DSC_3435

DSC_3435

DSC_3446

DSC_3446

DSC_3450

DSC_3450

DSC_3451

DSC_3451

DSC_3452

DSC_3452

DSC_3453

DSC_3453

DSC_3455

DSC_3455

DSC_3456

DSC_3456

DSC_3457

DSC_3457

DSC_3458

DSC_3458

DSC_3459

DSC_3459


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
?? ZAKSA ?? 08.04.2022 12:17
Szkoda, że Semeniuk ma odejść do słabszego zespołu. Pojedyńcze nazwiska nie grają jak widać. Liczy się drużyna a nie konstelacja gwiazd z kontraktami z kosmosu. Leon słabiej zagrał Perugią i nie awansowali do finału. Kluczowe są u nas 2 pozycje. Jeden solidny przyjmujący za Semena jakby odszedł i ktoś młodszy z dobrym blokiem na środek do pary z Huberem. Smith ma już swoje lata i jak chcą go zostawić to na 3-go raczej. Szkoda, że nie zatrzymali Kochanowskiego i teraz się męczy w Rzeszowie bez gry w LM. Mielibyśmy światną parę na środku. Im więcej Zaksa wygrywa to się bardziej osłabia w porównaniu do innych drużyn ale jakoś trzymają poziom.

Set i mecz 08.04.2022 11:27
Super wiadomość!Dziękuję sponsorom,że udało się przedłużyć kontrakty z kluczowymi zawodnikami Zaksy!Tylko Semieniuka będzie nam żal...

? ? ? ? ? 07.04.2022 21:28
??????????

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ