sobota, 21 września 2024 19:18

Ogromne emocje w Rzeszowie! ZAKSA wygrała po pięciosetowym boju

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po dramatycznym meczu pokonali Asseco Resovię Rzeszów. Kędzierzynianie przegrywali już 2:0, ale zdołali podnieść się i wygrali po tie-breaku.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo zaciętej walki z obu stron siatki. Oba zespoły kilkukrotnie wymieniały się na prowadzeniu i o zwycięstwie decydowała końcówka. W niej górą byli miejscowi, którzy obronili dwie piłki setowe i zwyciężyli do 25.

W drugiej odsłonie kędzierzynianie prowadzili trzema oczkami i wydawało się, że wyrównają stan meczu, ale miejscowi blyskawicznie zareagowali doprowadzając do remisu. W drugiej części seta zarysowała się zdecydowana przewaga rzeszowian, którzy zwyciężyli do 20.

Trzeci set to kompletna metamorfoza ZAKSY. Kędzierzynianie poprawili zagrywkę i byli bardzo skuteczni w ataku dzięki czemu zwyciężyli do 16. Zespół trenera Cretu kontynuował dobrą grę w czwartej partii, choć gospodarze postawili trudniejsze warunki. ZAKSA do ostatniej piłki walczyła o zwycięstwo i udało się po punktowym bloku na Muzami.

Tie-break przyniósł kolejne duże emocje. Z początku to miejscowi mieli przewagę, ale kędzierzynianie odrobili stratę i rozgorzała walka punkt za punkt. W zaciętej końcówce górą byli goście, którzy zwyciężyli do 13.

Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSY 2:3 (27:25, 25:20, 16:25, 23:25, 13:15).