sobota, 18 maja 2024 11:27

ZAKSA wraca na zwycięskie tory! Kędzierzynianie lepsi od Warty Zawiercie. FOTOREPORTAŻ

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po niespodziewanej porażce z Czarnymi Radom wrócili na zwycięskie tory. Nasz zespół pokonał przed własną publicznością ekipę Aluronu CMC Warty Zawiercie. Dochód ze spotkania zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom toczącej się na Ukrainie wojny. Na samych trybunach można też było zaobserwować solidarność z walczącymi Ukraińcami.

Spotkanie z zawsze trudnym rywalem z Zawiercia rozpoczęło się po myśli gości, którzy w połowie seta prowadzili już pięcioma punktami (11:16). Bardzo dobre wrażenie w szeregach gości sprawiał Facundo Conte, który brylował w ataku, a do tego nękał nasz zespół mocną zagrywką. Kędzierzynianie zdołali odrobić straty w końcówce i błyskawicznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Oba zespoły zaserwowały kibicom jeszcze większe emocje w drugiej partii. Po okresie początkowej przewagi gości nasz zespół wyrównał i przez kilkanaście minut trwała zacięta walka. Ekipa z Zawiercia miała aż siedem piłek setowych, ale gospodarze nie dali się złamać i zwyciężyli 35 do 33.

Wydawało się, że w trzeciej odsłonie kędzierzynianie oszczędzą emocji kibicom. Nasz zespół prowadził przez większą część gry, ale ambitnie grający goście w końcówce doprowadzili do remisu i znów konieczna była gra na przewagi. W niej górę wzięło doświadczenie ZAKSY, która wygrała do 25, a cały mecz 3:0.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (26:24, 35:33, 27:25). MVP: Marcin Janusz.