Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 18:23
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle organizuje pomoc dla Kałusza na Ukrainie. To nasze miasto partnerskie [LISTA POTRZEBNYCH RZECZY]

Kędzierzyn-Koźle organizuje pomoc dla Kałusza na Ukrainie. To nasze miasto partnerskie [LISTA POTRZEBNYCH RZECZY]
Kałusz szykuje się na najgorsze… Już od paru dni mieszkańcy obserwują działania wojsk rosyjskich w swoim sąsiedztwie. Miasto przygotowuje się do obrony i kompletuje niezbędne zapasy. Priorytetem jest doposażenie miejscowego szpitala. Kędzierzyn-Koźle apeluje o pomoc dla swoich ukraińskich przyjaciół.

Prezydent Sabina Nowosielska przez cały czas pozostaje w kontakcie z władzami Kałusza, które przekazały listę najpotrzebniejszych rzeczy. Jest to przede wszystkim sprzęt szpitalny, leki, wyroby medyczne, a także generatory prądotwórcze, przenośne stacje radiowe, zestawy pościeli, materace i pampersy. Wydział Zarządzania Kryzysowego organizuje pierwsze partie zaopatrzenia.

Ponadto wszyscy, którzy chcą wesprzeć nasze miasto partnerskie darowizną, mogą dostarczyć wymienione rzeczy do magazynu centralnego na kozielskim „Szkwale” lub przekazać je do Rad Osiedlowych. Paczki powinny być opisane: „Pomoc dla Kałusza”. Dokładny wykaz publikujemy poniżej.




kalusz01

kalusz01

kalusz02

kalusz02

kalusz03

kalusz03

pomoc ukraina

pomoc ukraina

pomoc ukraina

pomoc ukraina


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Szyma 30.03.2022 20:48
Ty się Alina weź za kolację a nie pisz o Niemczech, bo nie masz bladego pojęcia jak tam jest. Ja tam też nie byłem bo nie znam niemieckiego i nikogo tam nie znam.

Rychu, taki lepszy Ryszard 30.03.2022 19:33
:):) Za poparcie Niemiec i ich sytuacji polityczno prawnej można na tym forum spotkać się z prawdziwą dobrosąsiedzką miłością. A w akademikach płaca nawet studenci ... W PL nie do pomyślenia :):)

Alina 30.03.2022 17:41
Rzeczywiście, w Niemczech opatę audiowizualną wpłaca się od każdego mieszkania w którym mieszka co najmniej jedna osoba, tak jak podatek. I jest obowiązkowa. Niepłacenie może zakończyć się pobytem w więzieniu. W Niemczech wpływy z "abonamentu" wynoszą pond 8 mld euro rocznie. Niemcy powszechnie płacą na swoje media publiczne. Po części pewnie dlatego, że generalnie przestrzegają prawa a pewnie wpływ na te powszechne wpłaty ma zasada dostępu (czasu antenowego) w mediach publicznych, budżetu i stanowisk kierowniczych dla wszystkich partii z Parlamentu w % uzyskanego wyniku wyborczego. Prowadzi to do sytuacji w której każdy wyborca ma swoich przedstawicieli w mediach publicznych. Sytuacja taka jest komfortowa dla przejrzystości mediów. Politycy nie muszą się wysługiwać komercyjnym stacjom, aby ich prezentowali, bo mają taką możliwość w opłaconych przez swoich wyborców okienkach w publicznym RTV. Niestety w Polsce żadna z partii, czy ta aktualnie przy władzy czy aktualnie w opozycji jakoś nie chce tego zmienić na wzór niemiecki. Kolejny dowód na to, że Niemcy to państwo poważne a u nas jak w powiedzeniu, że "w mętnej wodzie łatwiej łowić ryby".

Rychu, taki lepszy Ryszard 23.03.2022 11:47
Tusk miał rację, że TVP nie dotował, a jaki to ma sens? A co do systemu poboru abonamentu w Niemczech i jego powiązaniu z rachunkami za prąd to nie masz racji... Kiedyś GEZ, a obecny Rundfunkbeitrag nie jest połączony z rachunkami za energię!!!

dr. hab. Zenowiusz Tęgogłowy 23.03.2022 09:01
Panie doc. dr Walerian Kropelkowski tytuł naukowy profesor a doc. dr lub dr. hab. całkowicie różnią się. Ma pan z tym problem. Podobnie jak podjęta przez pana polemika. Dla zakończenia proponuję przeznaczyć hospicjum i dla przykładu budynek klinika Nova w którym na honorowym miejscu jest zdjęcie A.Majcher urodzonego, wychowany i wykształcony na terenie obecnej Ukrainy. Nie mam pojęcia skąd to "Mam nadzieję, że z tym „kontem” to tylko taki lapsus, bo myślał Pan pewnie jak tu uchodźców wesprzeć finansowo i stąd to bankowe skojarzenie." Widać efekty picia za dużo koniaku.

doc. dr. Zenobiusz Furman 22.03.2022 12:03
Prawda że można kulturalnie przeprowadzić rozmowę w owych komentarzach.... ? A teraz do rzeczy czyli nie może Caritas w miejscu omawianym zrobić bazy pomocowej dla uchodźców ? Przecież nic nie stoi na przeszkodzie. Budynek chociaż wyposażony jest nie wykorzystany. A więc ....

doc. dr Walerian Kropelkowski 21.03.2022 22:42
Myślę Panie profesorze, że wyciąga Pan pochopne wnioski i szermuje argumentami niepotwierdzającymi tezę. Otóż, biorąc pod uwagę cel, w jakim urządzono stacje metra, to nie mogłaby tam przebywać ludność, która nie ma w planie podróżowania do innej dzielnicy, tylko przyszła tam z zamiarem tymczasowego zamieszkania. To samo tyczy obiektu sportowego, jakim jest hala sportowa. Nie jest urządzona jako miejsce odpoczynku, a wręcz służy do czegoś zupełnie odwrotnego. Jakie więc zdziwienie musi budzić postawiona przez kolegę Profesora teza "ten budynek już ma swoje przeznaczenie i pod tym kontem jest urządzony." Mam nadzieję, że z tym "kontem" to tylko taki lapsus, bo myślał Pan pewnie jak tu uchodźców wesprzeć finansowo i stąd to bankowe skojarzenie. Jak więc już wcześniej przedstawiłem, każde, nawet to parafialne pomieszczenie, może stać się domem prześladowanych osób.

dr. hab. Zenowiusz Tęgogłowy 21.03.2022 10:42
Jeśli chodzi o ścisłość w kwestii pieniędzy to całkowity koszt inwestycji był ponad 3,8 miliona złotych. Z pieniędzy UNIJNYCH pozyskano dofinansowanie w kwocie 1,6 miliona złotych. Zatem nie jest wyremontowany budynek za UNIJNE PIENIĄDZE !!!! Caritas Diecezji Opolskiej w dawnym szpitalu przy ul. Piramowicza w Kędzierzynie-Koźlu to ośrodek terapii i wsparcia rodzin "Caritas pro familia". Z pomocy ośrodka będą mogły skorzystać rodziny z Kędzierzyna-Koźla i okolic. W ośrodku są sale terapeutyczne, sale do rozmów dla psychologów, dla pedagogów, dla specjalistów, którzy będą pomagali przede wszystkim rodzinom i małżeństwom. Ośrodek służy pomocą w mediacjach małżeńskich, rodzinnych, w działaniach takich edukacyjnych dla młodych ludzi, którzy przygotowują się też do małżeństwa. Proszę uświadomić sobie, że do dyspozycji Urzędu Miasta i Starostwa jest wiele niewykorzystywanych budynków w których jest szereg pomieszczeń, które zapełniając łóżkami czy materacami, stają się automatycznie sypialniami. Panie doc. dr Walerian Kropelkowski, ten budynek już ma swoje przeznaczenie i pod tym kontem jest urządzony. W Kędzierzynie-Koźlu jest szereg budynków które można w doraźny sposób dostosować na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Jest to rozwiązanie doraźne ! Pozostaje ewentualna kwestia rozwiązania tego czasu trwania tego stanu, jeśli będzie to trwało wiele lat. Z Poważaniem

doc. dr Walerian Kropelkowski 20.03.2022 22:08
Zacznę od tego, że pan Zenowiusz powinien bez kropki pisać swój tytuł. Włączając się natomiast w tą akademicką dyskusję, nadmienię, że przytoczony w lokalizacji budynek, zawiera szereg pomieszczeń, które zapełniając łóżkami czy materacami, stają się automatycznie sypialniami. Nie ma tu nic do rzeczy jak sugeruje pan dr hab. Z. Tęgogłowy, typ budynku. Posługując się analogią, np. typ spod ciemnej gwiazdy (J. Kaczyński) może być jednocześnie fajnym chłopakiem. Reasumując, typ budynku nie warunkuje jego przeznaczenia.

2323 20.03.2022 20:50
kk24 kasuje posty nie przychylne kosciołowi co prawda boli katole

dr. hab. Zenowiusz Tęgogłowy 20.03.2022 18:38
Panie Teodor Mączka technik, bez obrazy do pańskiego tytułu. Sprawdź pan sobie jakiego typu jest budynek przy skrzyżowaniu ulic: Piramowicza-Planetorza, a należący do Caritas. Świadczy to o pańskim braku wiedzy odnośnie topografii Kędzierzyna-Koźla. Wysil się pan.

Alina 20.03.2022 14:15
A jeszce obowiązkowy abonament dla RTV - 264,60 zł rocznie. Powinno być 264 zł * 15 mln gospodarstw domowych. Czyli wpłaty powinny wynosić 3.960.000.000 pln. Ale Tusk zakazał płacić na reżimową telewizję (w Niemczech płacą wszyscy przy rachunkach za prąd) więc brakuje i Rząd dopłacił z podatków. I wyszło na to samo. No i gitara.

Teodor Mączka technik 20.03.2022 12:03
Podpisując się tytułami naukowymi przynajmniej należy wypowiadać się merytorycznie. Wypowiedź owa jest ogólnie brzmiąca i nie wiadomo co komentujący konkretnie miał na myśli.

Rychu, taki lepszy Ryszard 19.03.2022 22:02
250 tysi to działka w Większycach kosztuje, jaka w tym astronomia?? to grosze są w porównaniu ile kosztuje utrzymanie TVP rocznie, a sama dotacja rządu PiS na telewizję spełniającą "misję" to 2.000.000.000 pln / ROCZNIE, sama dotacja a przychody z reklam... te sieroty kędzierzyńskie, które mają rodziców, to peanut sierot bez rodziców jest bardzo ale to bardzo mało... walisz kulą w płot, a raczej IdiNa członek

Mirek70 19.03.2022 16:02
Następny co wierzy w kosmitów i Maybachy?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ