W godzinach szczytu przejazd rondem Milenijnym pochłania dodatkowe kilka minut, a na drogach dojazdowych do skrzyżowania tworzą się długie kolejki samochodów. Rozwiązaniem trudnej sytuacji może być kompleksowa przebudowa ronda. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu szuka firmy, która przygotuje koncepcję likwidacji wąskiego gardła drogowego w mieście.
Rondo Milenijne to newralgiczny punkt na mapie drogowej Kędzierzyna-Koźla. Dwie drogi wojewódzkie (408 i 413) krzyżują się tu z krajową 40, której fragment stanowi obwodnica miasta. Miejscowi kierowcy przywykli już do zatorów tworzących się w tym miejscu, które w godzinach szczytu opóźniają czas przejazdu przez skrzyżowanie o kilka minut. Z uwagi na rosnące natężenie ruchu, problemy komunikacyjne w tym miejscu będą narastać, dlatego kierowcy od dłuższego czasu postulują o podjęcie działań zmierzających do rozładowania korków. Jednym z najczęściej słyszanych postulatów jest przebudowa ronda i wydzielenie z niego prawoskrętów.
W ostatnim czasie interwencję w Ministerstwie Infrastruktury podjął senator Beniamin Godyla, o przebudowę ronda Milenijnego wnioskował też radny wojewódzki Robert Węgrzyn. Rozwiązaniem problemu wąskiego gardła w mieście chce zająć się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu. Ogłoszono postępowanie na wykonanie koncepcji rozwiązań projektowych dla rozbudowy ronda Milenijnego.
Firma, która zwycięży w postępowaniu, będzie miała za zadanie przygotowanie co najmniej czterech różnych koncepcji rozbudowy systemu drogowego w okolicy ronda Milenijnego. Niewykluczone, że dla polepszenia przepustowości ronda konieczna będzie przebudowa mostu nad Kłodnicą i przebudowa pobliskiego ronda księdza Jana Opieli. Koncepcja ma powstać w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy z wybraną firmą.
Reklama
Jak rozładować korki w mieście? Powstanie koncepcja przebudowy ronda Milenijnego
- Redakcja
- 03.03.2022 16:55
Data dodania:
03.03.2022 16:55
Napisz komentarz
Komentarze