Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 07:10
Reklama
Reklama
Reklama

Awaria numeru alarmowego w całej Polsce. Co zrobić, gdy nie możemy skontaktować się z operatorem 112?

Awaria numeru alarmowego w całej Polsce. Co zrobić, gdy nie możemy skontaktować się z operatorem 112?
Z powodu przeciążenia numeru alarmowego 112 w weekend występowały problemy z wezwaniem służb ratunkowych. Co zrobić, gdy potrzebujemy uzyskać pilną pomoc?

Problemy wynikały z nadmiernego obciążenia sieci, które było spowodowane zwiększoną liczbą zgłaszanych szkód po przechodzącym orkanie Eunika. Jak przekazał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, w województwie opolskim także odnotowaliśmy chwilową awarię. Żadna z telefonujących osób z regionu nie pozostała bez pomocy. W trakcie awarii zgłoszenia przyjmowali operatorzy z pozostałych województw.

Jak dodzwonić się na Policję, Straż Pożarną lub Pogotowie, gdy nie działa numer 112? Najlepiej znaleźć w Internecie bezpośredni numer do lokalnych służb ratunkowych w danym mieście lub dzielnicy. W przypadku problemów z połączeniem ze 112, taka metoda w danej chwili może być bardziej skuteczna i ułatwić kontakt ze służbami ratunkowymi.

W razie problemów, możemy zainstalować aplikację na telefon "Alarm112". Celem mobilnej aplikacji jest zapewnienie możliwości przekazywania zgłoszeń na numer alarmowy 112 bez konieczności używania komunikacji głosowej, co powoduje, że rozwiązanie jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Zgłoszenie tworzy się poprzez wybór właściwej kategorii zdarzeń alarmowych, kierowanych następnie do Policji, Straży Pożarnej oraz Ratownictwa Medycznego.

Numery do lokalnych służb ratunkowych, które warto zapisać w książce kontaktów w telefonie:

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu: 47 861 65 00

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu: 47 863 42 03 lub 47 863 42 66
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Baca 10.03.2022 22:28
Widzę że wszyscy dajecie się wkręcić w opis autora który nie zasięgnął pełnej informacji co było powodem przytrucia tylko ze kilka dni temu była wizyta kominiarza ale nikt z was nie zna przyczyny , najpierw należałoby poczekać na ustalenie przyczyny przytrucia bo ich może być dużo i później możecie się wypowiadać

Arbuz 07.03.2022 07:43
Wizyta kominiarza = okna otwarte = wymiana powietrza jako taka jest. Po wizycie każdy zamyka bo zimno więc efekty są jakie są.

KK zwierzyniec 07.03.2022 07:36
Idzie kominiorz po drabinie, fiku miku, juz w kominie

Ja 07.03.2022 00:34
Tak wyglądają przeglady kominiarskie, ważne że administracja zapłaci,większość bloków w kk ma ten problem ,w większych miastach na dachach bloków widać dodatkowe wyciągi przy kominach-ale to kosztuje niestety-ludzkie zycie/zdrowie kosztuje wg.spoldzielni mniej ,najlepsze jest to ze kominiarz nie powie spółdzielni ze komin jest do remontu tylko zaleci właścicielowi mieszkania otwierać okno podczas kąpieli żeby był ciąg w kominie-przy np minus 5 st.C albo przejść na elektryczny bojler ,no i najlepsze -montaż kratki w drzwiach -drzwi łazienkowe z certyfikatem z np.wyfrezowaniem odpowiednim ,nawet jakby łazienka była bez drzwi -wtedy jest ciąg to kominiarz w protokole napisze ze trzeba zamontować drzwi z odpowiednią kratka

Sylweriusz 06.03.2022 22:59
Te przeglądy kominiarskie to kpina. Przyjdzie ekipa, zrobi pomiar czy jest ciąg i tyle. Ale czy kiedykolwiek wykonano czyszczenie przewodu kominowego ? Czy przyszedł serwisant który powinien rozebrać piecyk gazowy, dokonać jego oględzin, wyczyścić to, co konieczne ? Nie, bo żadna administracja o tym nie myśli na aż tak szeroką skalę. Najemca się zaczadzi ? Na jego miejsce przyjdą inni, spokojna głowa. Dlatego sugeruję by wprowadzono rzetelniejsze kontrole instalacji, w końcu po coś te pieniądze płyną do zarządcy. Ja aby nie mieć problemów jestem zmuszony do zamawiania prywatnej usługi serwisu mojego Junkersa, bo chodzi tutaj o moje zdrowie i życie. A przy każdej wizycie kominiarza zamówionego przez zarządcę - muszę wierzyć na słowo, że przewody kominowe są w porządku i nie ma ryzyka cofki, zapchania, bo czujnik nic nie wykazuje. Ale pewności co do tego nie mogę mieć, niestety.

Zbigniew 06.03.2022 22:50
Może należałoby zalecić zamontowanie nawiewu powietrza z zewnątrz (na który wszyscy przymykają oko). Przy szczelnych oknach i drzwiach nawiew to podstawa bezpieczeństwa!!! Założę się o wszystko że w tym i sąsiednich blokach 50% nie ma nawiewów lub ma je zatkane - kto płaci za nierzetelne kontrole kominiarskie!!!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ