Z powodu przeciążenia numeru alarmowego 112 w weekend występowały problemy z wezwaniem służb ratunkowych. Co zrobić, gdy potrzebujemy uzyskać pilną pomoc?
Problemy wynikały z nadmiernego obciążenia sieci, które było spowodowane zwiększoną liczbą zgłaszanych szkód po przechodzącym orkanie Eunika. Jak przekazał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, w województwie opolskim także odnotowaliśmy chwilową awarię. Żadna z telefonujących osób z regionu nie pozostała bez pomocy. W trakcie awarii zgłoszenia przyjmowali operatorzy z pozostałych województw.
Jak dodzwonić się na Policję, Straż Pożarną lub Pogotowie, gdy nie działa numer 112? Najlepiej znaleźć w Internecie bezpośredni numer do lokalnych służb ratunkowych w danym mieście lub dzielnicy. W przypadku problemów z połączeniem ze 112, taka metoda w danej chwili może być bardziej skuteczna i ułatwić kontakt ze służbami ratunkowymi.
W razie problemów, możemy zainstalować aplikację na telefon "Alarm112". Celem mobilnej aplikacji jest zapewnienie możliwości przekazywania zgłoszeń na numer alarmowy 112 bez konieczności używania komunikacji głosowej, co powoduje, że rozwiązanie jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Zgłoszenie tworzy się poprzez wybór właściwej kategorii zdarzeń alarmowych, kierowanych następnie do Policji, Straży Pożarnej oraz Ratownictwa Medycznego.
Numery do lokalnych służb ratunkowych, które warto zapisać w książce kontaktów w telefonie:
Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu: 47 861 65 00
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu: 47 863 42 03 lub 47 863 42 66
Reklama
Awaria numeru alarmowego w całej Polsce. Co zrobić, gdy nie możemy skontaktować się z operatorem 112?
- Redakcja
- 22.02.2022 17:41
Napisz komentarz
Komentarze