piątek, 20 września 2024 00:03

Wygrana ZAKSY we Włoszech! Kędzierzynianie awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY zrewanżowali się ekipie Cucine Lube Civitanova, zwyciężając na parkiecie Włochów. Oba zespoły wywalczyły awans do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów.

Obie drużyny przystępowały do meczu z chłodnymi głowami. Gospodarze mieli w kieszeni wygraną w grupie, z kolei ZAKSA dzięki korzystnym wynikom w innych grupach była pewna awansu do fazy ćwierćfinałowej z drugiej lokaty. Pierwszy set to zacięta walka z obu stron, ale w połowie rozgrywki zarysowała się przewaga ZAKSY. Kędzierzynianie prezentowali dobrą siatkówkę i wygrali z faworyzowanymi Włochami do 22.

W drugiej odsłonie role odwróciły się. Obie drużyny ponownie prezentowały niezwykle wyrównaną grę, ale tym razem chłodniejsze głowy mieli gospodarze. Włosi od stanu 21:21 wygrali cztery kolejne wymiany i wyrównali stan spotkania.

Gospodarze poszli za ciosem i w trzeciej odsłonie szybko wyszli na prowadzenie. Przy stanie 12:7 wydawało się, że miejscowi nie będą mieli większych problemów z wygraną, ale ZAKSA nie odpuściła. Miejsce słabo grającego dziś Łukasza Kaczmarka zajął Bartłomiej  Kluth, który zaprezentował się z dobrej strony. Kędzierzynianie przegrywali już 24:21, lecz potrafili odmienić losy seta. Nasz zespół wygrał pięć kolejnych wymian i ponownie był na prowadzeniu.

Zespół Gheorghe Cretu dobrze rozpoczął czwartą partię i wydawało się, że kędzierzynianie przypieczętują zwycięstwo. Nasz zespół prowadził trzema punktami, ale Włosi odrobili stratę dzięki świetnej postawie Simona na zagrywce. Gospodarze w końcówce nie dali sobie wyrwać prowadzenia i doprowadzili do tie-breaka.

Piąty set to świetna gra w wykonaniu ZAKSY. Kędzierzynianie bardzo szybko objęli prowadzenie i ustawili sobie grę. Mimo starań rywali nasz zespół nie spuścił z tonu i pewnie wygrał piątego seta, a co za tym idzie całe spotkanie. MVP meczu został wybrany Kamil Semeniuk.

Cucine Lube Civitanova - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (22:25, 25:21, 24:26, 25:21, 10:15).