Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 00:48
Reklama
Reklama
Reklama

Czym są gotowe stanowiska zrobotyzowane?

Czym są gotowe stanowiska zrobotyzowane?
Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zakup robotów przemysłowych do swoich firm. Rosnące wymagania na rynku są powodem tego, że produkty wytwarzane w zakładach produkcyjnych, muszą powstawać w jak najszybszym tempie i w jak najwyższej jakości. Każdy przedsiębiorca chce sprostać normom jakościowym, dlatego inwestuje w gotowe stanowiska zrobotyzowane. Czym tak właściwie są owe stanowiska i co wnoszą do firm produkcyjnych?

Trzecie – zrobotyzowane – ramię człowieka


Roboty przemysłowe to w większości przypadków stanowiska stacjonarne. Jedną z charakterystycznych cech, jest ich konstrukcja. Przypominają bowiem ludzkie ramię, które rzecz jasna ma dużo większą swobodę ruchu, niż człowiek. Ponadto jest o wiele bardziej precyzyjne od ludzkiego oka, dlatego wszystkie produkty wytwarzane przy pomocy robotów mają o wiele mniej wad, niż te, do których posłużono się ludzkimi dłońmi.

„Zatrudnienie” do swojej firmy takiego robota gwarantuje efektywną produkcję, co przekłada się również na wzrost i rozwój przedsiębiorstwa produkcyjnego. Nie należy przy tym zapomnieć również o tym, że do takiego gotowego stanowiska zrobotyzowanego wchodzi również stanowisko kontrolne, które umożliwia programowanie robota.

Roboty przemysłowe – do czego tak właściwie służą?


Zastosowanie robotów przemysłowych jest wszechstronne. Mają niezwykle ważne zastosowanie szczególnie w produkcji. Branże produkcyjne wykorzystują je między innymi do lutowania, spawania, lakierowania, klejenia oraz obróbki.

Największymi zaletami z zakupu gotowych stanowisk zrobotyzowanych, są:

  • precyzja, która przekłada się na wysoką jakość,

  • wielozadaniowość – jedno ramię może wykonywać wiele czynności naraz,

  • mobilność – większe pole manewru niż u człowieka,

  • wydajność – roboty mogą pracować bez przerwy,

  • niskie koszty utrzymania – konserwacja robota jest znacznie tańsza,

  • bezpieczeństwo – nie trzeba narażać pracowników na ewentualne kontuzje, czy też wypadki.


Co więcej?


Roboty przemysłowe są coraz bardziej powszechnym zjawiskiem w wielu zakładach produkcyjnych. Można je łatwo programować i dostosowywać do własnych potrzeb w zależności od typu branży. Automatyczne sterowanie sprawia, że praca z takimi maszynami jest o wiele bezpieczniejsza. Równie istotną sprawą jest to, że takie gotowe stanowiska zrobotyzowane można ustawić i zaprogramować tak, aby wykonywały konkretne zadania – nie potrzeba tutaj wcale zmieniać układu sterowania, czy też struktury mechanicznej.

Automatyczne sterowanie robotów przemysłowych pozwana odciążyć wielu pracowników, których można oddelegować na inne stanowiska. To urządzenia, którym nie trzeba mówić, co mają robić – pracownik nie musi ingerować w ich pracę, bo program doskonale im to tłumaczy. Takie roboty przemysłowe to bardzo dobre rozwiązanie, wykonują swoją pracę w równych cyklach, co wpływa również na szybkość produkcji.

Rozwój technologii sprzyja zatem rozwojowi gotowych stanowisk zrobotyzowanych i prowadzi do zwiększenia konkurencyjności firm na rynku – zarówno polskim, jak i zagranicznym.

Materiał promocyjny
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ