czwartek, 19 września 2024 23:45

Nieudana wyprawa ZAKSY do Rosji. Kędzierzynianie przegrali z Lokomotiwem Nowosybirsk

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie wykorzystali szansy na zapewnienie sobie awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Nasz zespół przegrał w Nowosybirsku z miejscowym Lokomotiwem.

Kędzierzynianie bardzo źle weszli w spotkanie i w niczym nie przypominali zespołu, który wcześniej pokonał zespół z Nowosybirska. Gospodarze bardzo szybko osiągnęli dużą i ZAKSA nie miała nic do powiedzenia, przegrywając do 18.

Drużyna trenera Cretu poprawiła grę w drugiej odsłonie i  kibice  oglądali  zdecydowanie  ciekawsze  widowisko. W połowie seta nasz zespół wyszedł na trzypunktowe  prowadzenie, którego nie oddał aż do końca i wyrównał stan meczu na 1:1.

W trzeciej partii wyrównana gra toczyła się tylko do stanu 11:10. Od tego momentu gra ZAKSY kompletnie się posypała, co skwapliwie wykorzystali Rosjanie. Lokomotiw zwyciężył do 17 i kędzierzynianie byli w trudnym położeniu.

Niestety w czwartej odsłonie sytuacja powtórzyła się. Po kilku minutach wyrównanej gry Lokomotiw zdobył cztery punkty z rzędu i odjechał naszej ekipie. Zwycięstwo Rosjan oznacza, że nasz zespół nie jest jeszcze pewien awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. W ostatniej kolejce ZAKSA zagra na wyjeździe z ekipą Lube Civitanova.

Lokomotiw Nowosybirsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:18, 23:25, 25:17, 25:20).