Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 23:34
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie dotacje można wykorzystać na założenie fotowoltaiki?

Jakie dotacje można wykorzystać na założenie fotowoltaiki?
Założenie własnej, przydomowej fotowoltaiki wiążę się z różnymi kosztami. Sam wydatek może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od wybranej mocy modułów. Dlatego też warto zainteresować się dostępnymi programami oraz dotacjami przeznaczonymi na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych.

Mój prąd 4.0


Najpopularniejszy program wsparcia rozwoju fotowoltaiki, czyli “Mój Prąd”, co roku wspiera tysiące inwestycji. Co prawda ostatnia edycja programu skończyła się już w październiku, jednakże czwarta odsłona ruszy w pierwszym kwartale 2022 roku. Budżet ma zostać zwiększony (do nawet 1 mld złotych), a samo dofinansowanie rozszerzone o zakup ładowarki samochodów elektrycznych, systemów przydomowego zarządzania energią oraz budowę magazynów ciepła i banków energii. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać nawet kilka tysięcy złotych wsparcia na możliwość prywatnego gromadzenia energii z wyprodukowany nadwyżek (np. w lato). Jest to program skierowany głównie od osób fizycznych.

Ulga termomodernizacyjna


Ulga termomodernizacyjna jest skierowana do osób fizycznych, którzy planują, jak nazwa programu wskazuje, termomodernizować swój dom. Pozwala na odliczenie od dochodów wydatków poniesionych na termomodernizację domu. W zakres tej ulgi wchodzi również możliwość zakupu i założenia fotowoltaiki, dzięki czemu możemy zyskać nawet do        53 000 złotych.



Źródło: JKT Solar

Energia Plus oraz Czyste Powietrze


“Energia Plus” jest programem, który ma na celu obniżyć emisję zanieczyszczeń wytwarzaną przez przedsiębiorstwa. Kolejna edycja tej dotacji ruszy również w 2022 roku, razem z programem “Nowa Energia”. W ich ramach można uzyskać niskooprocentowaną pożyczkę w wysokości do 80% poniesionych kosztów na rzecz fotowoltaiki lub bezzwrotne wsparcie w wysokości do 50% kosztów. W roku obecnym budżet ma zostać rozszerzony do aż 1,3 miliarda złotych.

Programy regionalne oraz pożyczki bankowe na fotowoltaikę


Na samym końcu warto również wspomnieć o różnorodnych programach regionalnych. Mogą to być gminne dofinansowania czy konkursy, w których można uzyskać znaczącą dotacje na założenie fotowoltaiki. Wiele z nich jest organizowane przez UE lub Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W dodatku istnieją również niskooprocentowane pożyczki, dzięki którym będziemy w stanie uzyskać odpowiednie fundusze na założenie fotowoltaiki przy swoim gospodarstwie domowym czy przedsiębiorstwie.

Materiał promocyjny

zdj2

zdj2

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Andrzej 02.03.2022 17:42
4500 netto po 3mc to jest najniższa krajowa?

Rychu, taki lepszy Ryszard 22.02.2022 14:18
No co Ty, przecież Morawiecki sam mówi, mają zapierniczać za miskę ryżu jak Niemcy zapierniczali 50 lat temu i budowali podwaliny dobrobytu. Jest niestety mała różnica Polacy jeszcze nic nie zbudowali a już rozdają wszystko co poprzednicy zaoszczędzili. A Nowy bezŁad to już skrobanie kości każdego kto ma coś, bo mięso już dawno przejedzone rzez plebs.

fdfd 20.02.2022 12:35
Przestań chrzanić bo nie wiesz o czym piszesz. Nabazgrałeś zdanie "trzeba pracować".... A co ludzie od dekad robią, zapier**lają i zarazem pasa przyciskają bo wmawia się że terez jest kryzys i będzie za jakiś czas lepiej... Dobrze że mądrzejsi dostrzegli fałsz i jednocześnie zaczynają się cenić bo fachowiec kosztuje ! Także frustatem udającym dobrobyt jesteś ty !

chris 19.02.2022 20:47
Tak dla przypomnienia,Pole Południowe..."Pole Południowe Teren objęty działaniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej." I tyle w tej sprawie.Pozdrawiam zdrowo myślących.

dfdf 19.02.2022 17:16
Typowy malkontent. Z niczego nie ma nic. Trzeba pracować. Ci co uciekają do wielkich miast są miło zakredytowani do końca życia na mieszkanka w blokowiskach 70m2 i stanie w korku przez miasto do roboty lub w tramwaju. Ludzie zawsze uciekali do wielkich miast, normalka. Każdy wybiera standard życia jaki chce. W betonie, w betonie z łatwym dostępem do zieleni czy w zieleni (wiocha). Miasta na zachodzie się zmieniają. Kto ma kase siedzi pod miastem. Kto umie pracować zdalnie...już inna bajka. A najgrosze jest malkontenctwo. Malkontenctwo przegrywów życiowych.

KK zwierzyniec 19.02.2022 15:01
Juz w port zainwestowali i zarasta krzaczorami!!

chris 18.02.2022 18:46
Szanowni Państwo.Powstają kolejne zakłady produkcyjne w Naszym Regionie.Czy się cieszyć z tego?Większość z Was przyklaśnie temu...bo rozwój,bo miejsca pracy itd.Pytanie do władz miasta...ile zyska z tego rocznie KK??Ile zyskają potencjalni pracownicy w powstających firmach?Lepsze zarobki,znaczy powyżej najniższej krajowej?Szczerze wątpię...Zarobki 3500zł na rękę w obecnej chwili to minimum aby się utrzymać...Myślicie,że EkoOkna stawiają w tej...'pupidöwie" Swoją fabrykę aby pracownikom z Naszego miasta płacić więcej niż w Kornicach??Retoryczne pytanie...Kolejna firma,która potrzebuje ludzi do pracy za najniższą krajową...Macie przykład z firm Mubea,IFA...kto tam pracował to wie...Mamy też firmy Berger i tę obok...czy tam zarobki konkurencyjne są???Kto tam aplikował,popracował to wie jak to wygląda "od środka"...To miasto już dawno umarło i nie dziwię się,że młodzi stąd uciekają...jeszcze 10 lat i na burmistrza tu głosować będziemy

MarLena 17.02.2022 20:06
A co z tą szumnie zapowiadaną przed laty inwestycję na Polu Południowym w zakład przeróbki popiołów? Zbudowali to? Ktoś coś tam przerabia?

Zygmunt Szpicbródka 17.02.2022 18:10
Jak wszyscy wiedzą by dane miasto się rozwijało muszą być zapewnione dwie podstawowe rzeczy a mianowicie : praca i mieszkania natomiast pozostałe jak sklepy, przedszkola czy szkoły to infrastruktura dodatkowa... Mieszkania tz. komunalne zapewniać powinna gmina. Więc dlaczego przez x lat nikt nie zbudował nowego bloku czy nawet osiedla...? W związku z tym mam podejżenie co do dziwnego tworu czyli spółką między gminną pt. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa... Każdy członek czyli gmina otrzymuje z banku 3 melony po czym rzekomo pompuje tą forsę do spółki jako kupno członkostwa... Następnie wybrano prezesa owej spółki. Oczywiście mieszkań jeszcze nie zbudują gdyż na nie mają funduszy... No brawo ! Przecież trąci to przekrętem coś jak Amber Gold. A jeśli chodzi o nowe miejsca pracy to jak się okazuje Fusung jeszcze nie wbił łopaty a kolejny inwestor pewnie załatwia wszelkie formaności by miasto pomogło w zdobyciu dodatkowych funduszy jak to przedstawiła rozmówczyni powyższego wywiadu p. prezydent. To jak to jest inwestor kupuje czy pozyskuje dodatkowe pieniądze z U.M. ? Reasumując narazie nie ma żadnej jaskółki gdyż te jeszcze "śpią"....

kikut 17.02.2022 15:23
@Sznycel dobrze powiedziane! I najlepiej jeszcze takiej przemyślanej roboty, nie jak np. poszerzenie mostu poprzez zwężanie jezdni...

kierowca 17.02.2022 14:14
Wyzwanie to drogi w Kędzierzynie-Koźlu. Gliwicka..... znowu dziurawa P. Skargi a o Mostowej już nawet nie chce mi się pisać. Odcinek od wyremontowanej części drogi w kierunku "czterech mostów" i w kierunku ZAK od 4 mostów. A najlepsze jest zwężenie jak Ktoś jedzie od oś. Azoty pod 4 mosty i kończy się droga po remoncie. Po lewej stronie mamy znak STOP i biała pozioma linia. I teraz sytuacja jak Ktoś stoi na STOP-ie + mijanka dwóch samochodów jadących od i pod 4 mosty.

Sznycel 17.02.2022 13:16
To nie wyzwanie tylko trzeba się wreszcie zabrać do roboty!

efghjr 17.02.2022 12:44
Ja bym nie przeceniał roli jaką inwestorzy będą odgrywać w mieście. popatrzcie na Racibórz. Eko-okna w bardzo bliskim sąsiedztwie zatrudniają już chyba 7 tys osób i co Racibórz jakoś się bardzo zmienił? Powstały tam nowe osiedla? Liczba ludności zaczęła rosnąć? Otóż nic z tego. Ludności mimo wszystko ubywa. Tak więc te kilka set osób które tam znajdą zatrudnienie raczej jakoś nie wpłyną na rozwój miasta.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ