Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 września 2024 18:13
Reklama
Reklama

Jaki agregat prądotwórczy do domu?

Jaki agregat prądotwórczy do domu?
Agregator prądotwórczy (generator prądu) przyda nam się kiedy narażeni jesteśmy na dłuższe przerwy w dostawie prądu i standardowe zasilanie awaryjne (UPS-y do sprzętu komputerowego, czy zasilacze awaryjne do pieców CO) przestaje być niewystarczające. Urządzenie będzie również przydatne jako przenośne źródło energii elektrycznej np. elektronarzędzia i podstawowe źródło prądu np. w domu.

Kilka najważniejszych cech agregatu prądotwórczego:

  1. Większość urządzeń w domu, które wymagają ciągłego, bezprzerwowego zasilania to odbiorniki jednofazowe 230V, czyli potrzebujące napięcia 230V do prawidłowego działania. Są to m.in. lodówki, telewizory, niewielkie silniki elektryczne lub sprzęt elektroniczny. Dlatego decydując się agregat warto wybrać agregat jednorazowy zamiast trójfazowego. Nasze generatory, obydwa modele HEX-GEN 1500 230V i HEX-GEN 3500 230V) dają na wyjściu napięcie 230V. Jeśli istnieje konieczność zasilania trzech faz, można skorzystać z usług profesjonalnego instalatora, który do sieci domowej zainstaluje specjalny ręczny przełącznik sieć – agregat ze zmostkowanymi trzema fazami.

  2. Wbudowany moduł automatycznej regulacji napięcia tzw. AVR (Automatic Voltage Regulation). To ważny element agregatora, ponieważ wahania napięcia w sieci mogą uszkodzić urządzenia elektroniczne (zasilacze impulsowe, komputery, sterowniki przemysłowe, RTV i AGD). Generator HEX-GEN 1500 i 3500 posiada wbudowane stabilizatory obrotów AVR, które stabilizują napięcie na wyjściu. System automatycznej regulacji napięcia AVR polega na stabilizacji napięcia wyjściowego, tak aby żadne podłączone urządzenie elektroniczne nie uszkodziło się w razie wahania się napięcia prądu na wyjściu. Dzięki zastosowaniu systemu stabilizacji AVR w agregatach urządzenia doskonale sprawdzają się domach jednorodzinnych, na kempingu czy działce rekreacyjnej. Prądnica z AVR bezpiecznie współpracujące z urządzeniami elektronicznymi, komputerami, sprzętem RTV i AGD. Agregaty z systemem AVR są również dobrym rozwiązaniem jako zasilanie awaryjne w firmie, sklepie czy punktach usługowych.




Źródło: https://voltpolska.pl/zasilanie-awaryjne/generator-hex-gen-3500-230v-agregat-pradotworczy.html

  1. Dobrej jakości silnik i prądnica, czyli dwa główne elementy, które wpływają na efektywność agregatu i bezpieczeństwo wytwarzanego prądu dla podłączonych urządzeń.

  2. Moc agregatu zależy przede wszystkim od mocy podłączonych urządzeń i rodzaju obciążenia. Inaczej dobieramy moc do obciążenia indukcyjnego inaczej do rezystancyjnego. Urządzenia o charakterze indukcyjnym jak m.in. elektronarzędzia siłowe, sprężarki powietrza, klimatyzatory, lodówki, zamrażarki etc. pobierają kilkakrotnie więcej prądu przy rozruchu, więc, aby zapewnić dostatecznie duży prąd, moc agregatu powinna być odpowiednio większa. W praktyce moc agregatu powinna być o 20% a nawet 30% większa od zasilanego odbiornika lub sumy odbiorników (np. wiertarkę z miękkim startem o mocy 600W powinien zasilać agregat o mocy powyżej 780W). Nasze agregaty prądotwórcze HEX-GEN o dużej mocy 1500VA Oraz 3500VA) przeznaczone są do zasilania wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych w domu lub warsztacie.

  3. Inwerterowy agregat prądotwórczy bardzo popularny na rynku, ze względu na generowanie dobrych parametrów napięcia. W jaki sposób to działa? Wbudowany w agregacie inwerter zamienia napięcie o dużej częstotliwości z kilku faz na napięcie przemiennie 230V o kształcie idealnej sinusoidy tzw. CZYSTY SINUS. Dzięki temu agregaty mogą zasilać urządzenia o charakterze indukcyjnym.

  4. Systemy zabezpieczające, które chronią urządzenie przed uszkodzeniem oraz porażeniem prądem m.in czujnik przeciążeniowy, wyłącznik różnicowoprądowy, czy wyłącznik magnetyczno-termiczny.

  5. Agregatory można trzymać na zewnątrz lub w pomieszczeniach, trzeba pamiętać tylko o odpowiedniej wentylacji. Agregaty marki VOLT Polska powinno się raczej trzymać w pomieszczeniu typu garaż, przydomowy warsztat, aby uniknąć działania niekorzystnych warunków atmosferycznych m.in. deszczu, śniegu. Generator powinien być zainstalowany w łatwo dostępnym miejscu z minimum 30 cm wolnej przestrzeni wokół obudowy w celu zapewnienia swobodnego obiegu powietrza, w przeciwnym wypadku urządzenie może być narażone na przegrzewanie. Minimalna wartość przepływu powietrza to 145 CFM. Nie należy przykrywać generatora oraz elementów chłodzących. W pobliżu umieszczonego w pomieszczeniu agregatu prądotwórczego nie powinny znajdować się żadne urządzenia i materiały łatwopalne, które mogą spowodować potencjalne zagrożenie.


Materiał promocyjny

jakiagregatpradotworczydodomu2

jakiagregatpradotworczydodomu2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ