Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:51
Reklama
Reklama
Reklama

Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla nie dali się oszukać. Przestępcy udawali policjantów

Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla nie dali się oszukać. Przestępcy udawali policjantów

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy jednak wciąż modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest oszustwo „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do Policji i próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Bądźmy zatem czujni.




Oszuści wciąż pozostają aktywni i wykorzystują każdy możliwy sposób, aby wzbogacić się kosztem innych osób. Dzisiaj do mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego dzwonił mężczyzna usiłujący oszukać swoich rozmówców działając pod legendą ,,na policjanta”.

Podając się za funkcjonariusza tłumaczył, że pracownicy banku w którym trzymamy nasze oszczędności, współpracują z oszustami. Tym samym nakłaniał swoich rozmówców, aby przelali oni oszczędności na wskazane ,,policyjne konto”.

Tym razem rozmówcy nie dali się oszukać. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla dzięki świadomości i czujności, nie dali się zwieść i w porę przerwali rozmowę informując o przestępczym procederze policję.

Pamiętajmy, że funkcjonariusze nigdy nie dzwonią i nie nakłaniają do przelania czy wypłaty środków pieniężnych. Jeśli odbierzemy taki telefon, możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustem. Aby nie paść ofiarą takiego procederu, należy przestrzegać następujących zasad:

  • pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy obcym osobom;

  • nigdy nie podawaj swoich danych - wieku, adresu, sytuacji materialnej, numeru konta czy hasła;

  • jeśli rzeczywiście chcesz pomóc najbliższym, spotkaj się z nimi osobiście, będziesz miał pewność, że pieniądze nie trafią w niepowołane ręce;

  • funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy przelewanie ich na jakiekolwiek konta;

  • w razie jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzeń powiadom Policję dzwoniąc na numer 112.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Henryk Trzustka 11.02.2022 17:56
Dobrze wątrobisz w tej kwestii.

Ernest Wątroba 11.02.2022 14:20
Jak się ZUS boi że zabraknie im pieniędzy (NA PREMIE I PODWYZKI). Doją przez całe życie społeczeństwo z kasy. Nie wolno nawet chorować bo pazerność tej złodziejskiej instytucji przekracza wszelkie normy. Ludzi niepełnosprawnych cudownie uzdrawiają. A teraz marudzą że ludzie częściej umierają i muszą dać te marne grosze (NIE ICH) na pochuwek. Co za bezczelność. A ilu okradli z płaconych składek którzy odeszli przed emeryturą. Czemu tego nie powiedzą ? Nazwijmy to po imieniu złodziejstwo w białych rękawiczkach.

julka 11.02.2022 12:38
Czyli ilu umarło emerytów?Jakies głupie pytanie.

Rychu, taki lepszy Ryszard 11.02.2022 11:56
"Koszt" pandemii to ok 2000 opolan mniej rocznie ponad średnią umieralność. W tak małym regionie po pandemii jest kilka tysięcy mniej mieszkańców. Jakby nie było większość tych osób to pewnie emeryci będący na garnuszku ZUS. Ich wcześniejsze odejście to zdecydowana ulga dla państwa PiS, a ponoć rozmodlony PiS jest przeciw eutanazji. Nie rozumiem, jak PiS może tak lekceważyć wyborców, żelazny elektora. Nieudolność ?, a w mediach prezydent odtrąbił sukces, ludzie umierają a w mediach rządowych wygraliśmy z pandemią, zakłamanie rodem z kronik Die Deutsche Wochenschau - wzór Jacka Kurskiego. Już chyba każdy zna kogoś kto zmarł "na covid"... A czarne karawany stały w kolejce pod kozielskim szpitalem... No i kiedy rewaloryzacja świadczenia, bo 4 tysiące to na tekturowe pudło i papierowe buty wystarcza, na pokropek nic nie zostaje.... tym samym można powiedzieć, że PiS nie dba o księży poza muchomorem

Jadwiga 11.02.2022 11:22
A o ile mniej wypłacili emerytur w tych latach?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ