Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 19:10
Reklama
Reklama
Reklama

Czy inwestowanie w LEGO jest dobrym pomysłem na zagospodarowanie oszczędności?

Czy inwestowanie w LEGO jest dobrym pomysłem na zagospodarowanie oszczędności?
Klocki LEGO są kojarzone głównie jako rewelacyjne zabawki, które cieszą się dużą popularnością od kilkudziesięciu lat. Okazuje się, że wiele osób decyduje się na zakup kolejnych zestawów wyłącznie ze względu zarobkowych. Jak to możliwe? Czy inwestycja w klocki LEGO może przynieść realną korzyść materialną? Sprawdź, czy warto zainwestować swoje oszczędności w ten sposób!

Inwestowanie w LEGO – czy się opłaca?


Kultowy status klocków LEGO przekłada się na dużą popularność wśród kolekcjonerów konkretnych zestawów z serii. Kwoty jakie trzeba zapłacić za wyróżniający się model na serwisach aukcyjnych, stanowi bardzo często czterokrotność regularnej ceny produktu. W jaki sposób można zatem zarabiać na zestawach LEGO? Inwestycja w LEGO polega na kupowaniu w odpowiednim czasie zestawów, kiedy ceny za dany produkt są najniższe. Dotyczy to najczęściej zakupu klocków po cenach katalogowych, dokonywanego do kilku miesięcy od premiery danej serii. Zestawy takie jak LEGO Architecture lub Marvel są dostępne na oficjalnej stronie producenta wyłącznie przez krótki czas, a następnie ze względu na limitowaną ilość wyprodukowanych zestawów, ich sprzedaż zostaje wstrzymana. Po około pół roku klocki LEGO wycofane z produkcji pojawiają się na aukcjach internetowych, gdzie w niektórych przypadkach są sprzedawane za zawrotne sumy.

Lego – inwestycja ryzykowna?


Inwestycja w klocki LEGO wymaga odpowiedniej wiedzy specjalistycznej i znajomości cen danego produktu na rynku. Bardzo często zdarza się, że największy przychód można uzyskać inwestując w stosunkowo mało atrakcyjne zestawy, które w późniejszym czasie stają się obiektem pożądania wielu kolekcjonerów. Na cenę danego modelu LEGO ma wpływ nie tylko zawartość pudełka, ale też detale, które w sposób szczególny wyróżniają daną serię spośród innych. Dotyczy to zarówno nowych zestawów, jak i tych starszych, które od wielu lat wzbudzają zainteresowanie najwierniejszych fanów marki. Doskonałym przykładem wyróżniania się danej partii klocków, przez kontrowersje związane z produkcją danego zestawu, jest model helikoptera Boeing Osprey z serii Lego Technic. Sprzedaż tej serii została wycofana kilka dni po premierze, ze względu na protesty agencji antywojennych. Osoby, którym udało się nabyć model maszyny latającej, mogły kilka miesięcy później sprzedać zestaw i osiągnąć pokaźny dochód. Do najbardziej opłacalnych zestawów LEGO zalicza się również:

  • LEGO Zamek Hogwart

  • LEGO Bugatti Chiron

  • LEGO Sokół Millenium oraz Gwiezdny Niszczyciel


Inwestycja w klocki jest jednym z najlepszych sposobów pomnażania funduszy, jednak dotyczy to wyłącznie kolekcjonerów posiadających znaczną wiedzę na temat charakterystyki poszczególnych zestawów i sposobu kształtowania się rynku.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup i sprzedaż zestawów?


Inwestując w klocki LEGO warto wiedzieć kiedy jest najlepszy moment do zakupu i sprzedaży danego zestawu. Ceny na rynku kształtują się w określony sposób, a największe znaczenie ma ilość czasu, która upłynęła od pojawienia się na rynku zestawu. Najbardziej opłacalny jest zakup konkretnych kompletów do kilku tygodni od oficjalnej premiery. Ceny katalogowe spadają wówczas nawet o 70 procent. Osiągnięcie znacznego zysku wymaga natomiast kilku miesięcy odczekania – po około pół roku ceny modelów z danej serii mogą osiągać wartości trzy razy większe od ceny wyjściowej. Niezbędny jest zatem przeczekanie okresu zamrożenia funduszów i dojście do momentu, kiedy to klocki LEGO pochodzące z danej serii będą cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów.

Materiał promocyjny
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Rychu, taki lepszy Ryszard 13.02.2022 22:07
I pomyśl co się później działo, polscy królowie zaprosili niemieckich osadników... którzy osiedlali się aż pod Łańcut.

Rob 13.02.2022 02:09
A co tam niech umierają, będzie luźnej w miastach,w średniowieczu pół Europy zmarło, szpitale tylko dla zaszczepionych

Rob 11.02.2022 22:01
Nie ma kto robić, więc obostrzen brak a co tam ze ludzie będą umierali 35 tyś chorych i obostrzen brak, rok temu było mniej a jakie obostrzenia, to jest totalna parodia co nas rząd robi rzygać się chcę! !!

Zyta 10.02.2022 12:37
Jeszcze nie odwolano obostrzen a ludzie wpomieszczeniach bez masek zaczynaja przebywac wiec zacwile zrobi sie 6 fala...

olo 10.02.2022 10:59
Ponieśli kolejne zwycięstwo. Ten rząd to banda idiotów, dupolizów i psychopatów razem z ich tępym elektoratem.

Maciej K. 10.02.2022 08:14
To już drugie "zwycięstwo" tej bandy z wirusem. Ciemny lud wszystko kupi...

wirus 09.02.2022 23:01
to mnie ubawili

Kris 09.02.2022 21:17
Tak się zastanawiam który ma dłuższy nos?

Rychu taki lepszy Ryszard 09.02.2022 18:25
Dwie mejzy...

Dawid 09.02.2022 18:13
Pic na wode

wujek 09.02.2022 14:14
Bracia Jackowscy? Bliźniaki dwujajowe, więc jacyś nie podobni do siebie.

Rob 09.02.2022 13:17
To się księża i zakłady pogrzebowe zalamią ze covida juz nie ma ??a taki dobry zarobek był a może specjalnie luzowanie obostrzen, bo za mała śmiertelność ??

Rob 09.02.2022 13:07
Za dużo ludzi na kwarantannie i nie ma kto robić ??a ja zakupiłem aż 300 maseczek, chyba będę je używał jak chusteczki, jak takie luzy są ??

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ