sobota, 18 maja 2024 22:09

Grupa Azoty ZAKSA idzie jak walec. Kędzierzynianie odnieśli trzynaste zwycięstwo w lidze. ZDJĘCIA

Wciąż nie ma mocnych na siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Nasz zespół pokonał dziś przed własną publicznością Cuprum Lubin i z kompletem wygranych pewnie przewodzi w tabeli PlusLigi.

Kędzierzynianie byli zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia w hali Azoty, ale goście przez długie momenty spotkania byli wyrównanym rywalem dla naszej drużyny. W pierwszym secie oba zespoły toczyły zacięty bój i w końcówce wydawało się, że to goście z Lubina lepiej otworzą mecz. ZAKSA przegrywała 21:23, ale w decydującym momencie nasz zespół pokazał klasę. Goście popełnili dwa błędy, a do tego dwukrotnie nadziali się na blok naszego zespołu i wygraliśmy do 23.

Lubinianie nie stracili werwy i w drugim secie znów prezentowali się bardzo dobrze. Goście mieli już pięciopunktową przewagę, ale ZAKSA rzuciła się w pogoń. W końcówce nasz zespół doszedł gości na dystans jednego oczka, ale tym razem rywale nie dali sobie wyrwać zwycięstwa i było 1:1 (22:25).

W kolejnej odsłonie gra układała się już zdecydowanie pod dyktando zawodników Gheorghe Cretu. ZAKSA szybko wypracowała sobie prowadzenie, które nawet przez chwilę nie było zagrożone i pewnie wygrała do 18.

W czwartym secie wyrównana gra trwała do stanu 14:14. W krótkim odstępie czasu nasz zespół zdobył dwa punkty z zagrywki, a do tego świetnie w bloku grał Norbert Huber i błyskawicznie odskoczyliśmy od gości. Goście próbowali jeszcze odrobić straty, ale dobrze grająca ZAKSA nie pozwoliła im na to, zasłużenie wygrywając do 19, a cały mecz 3:1. MVP meczu został wybrany najlepiej punktujący dziś Kamil Semeniuk.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:19).

Fotoreportaż: Michał Natyna