Najważniejsze rodzaje środków czystości — profesjonalne vs gospodarcze
Jak wspomnieliśmy na początku, środki czystości dzielą się na chemię gospodarczą, przeznaczoną do codziennego użytku oraz na chemię profesjonalną stosowaną głównie do zadań specjalnych. Produkty należące do pierwszej kategorii są zazwyczaj używane w warunkach domowych, gdyż są bezpieczniejsze dla skóry oraz łatwo dostępne. Można nabyć je w większości sklepów i drogerii.
Natomiast ich profesjonalne odpowiedniki znajdują zastosowanie w szczególności w firmach i dużych przestrzeniach publicznych. Należy do nich zaliczyć między innymi placówki naukowe, ośrodki zdrowia, szpitale, restauracje, bary, puby, hotele, hale magazynowe, toalety publiczne, czy wielkopowierzchniowe centra handlowe. W czym tkwi ich sekret? Dlaczego do miejsc, w których w ciągu dnia przebywa wiele osób, nie stosuje się chemii gospodarczej? To całkiem proste. Profesjonalne środki czystości, w przeciwieństwie do tych zwykłych, pozwalają w znacznie krótszym czasie osiągnąć fantastyczne efekty.
Profesjonalne, a gospodarcze środki czystości. Kluczowa różnica — stężenie produktów
Docelowe przeznaczenie produktów służących do utrzymania czystości we wnętrzach to niejedyna różnica pomiędzy chemią gospodarczą a profesjonalną, przemysłową. Istotną rolę odgrywa również stężenie składników aktywnych, ukrytych w opakowaniach. Zwykłe preparaty do codziennego, domowego użytku są zazwyczaj o wiele delikatniejsze i bezpieczniejsze. Dzięki czemu można dostać je w większości sklepów i drogerii. Jak jest w takim razie z profesjonalnymi środkami czystości? Produkty do zadań specjalnych charakteryzują się bardziej skoncentrowanym składem, dzięki czemu są bardziej wydajne, ale także mniej bezpieczne. Oprócz strony ekonomicznej i ochronnej nie można pominąć też samych efektów, jakie dostarczają. Ze względu na nierozcieńczoną, gęstą formułę wykazują silniejsze działanie, dzięki czemu bez problemu pozwalają usunąć nawet bardzo uciążliwe zabrudzenia i plamy.
Substancja czynna w środkach chemicznych
To kryterium wpływające bezpośrednio na stopień działania produktu i dostarczone przez niego efekty. W przypadku preparatów profesjonalnych składnik aktywny charakteryzuje się większą mocą, dzięki czemu pozwala w znacznie krótszym czasie usunąć nieestetyczne zabrudzenia oraz plamy.
Na podstawie powyższych informacji można zauważyć, że profesjonalne środki czystości w dużej mierze różnią się od tych, przeznaczonych do stosowania w warunkach domowych. Jednak pamiętajmy — to, że wykazują silniejsze działanie i są droższe, nie znaczy, że zawsze sprawdzą się lepiej. Preparaty starajmy się dobierać przede wszystkim pod kątem rodzaju zabrudzeń i ich intensywności.
Materiał partnera
Napisz komentarz
Komentarze