środa, 25 września 2024 05:18

Pierwszy półmaraton Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle. Na linii startu dwustu czterdziestu biegaczy

Dwieście czterdzieści osób stanęło na starcie pierwszej edycji pół- i ćwierćmaratonu Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle. Jego uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 21 lub 10 kilometrów.

Biegacze mieli okazję przenieść się z asfaltowych ulic, betonowych chodników na zacienione, zielone, ale przede wszystkim zdrowe leśne ścieżki. Trasa biegu prowadziła przez lasy. Start do biegu zaplanowano za mostem na Kanale Kędzierzyńskim przy ul. Dąbrowa Leśna. W biegu na 10 km wzięło udział 40 osób, półmaraton pokonało 190 biegaczy, a 10 zawodników uczestniczyło w zawodach nordic walking. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych XYZ.

Zwycięzcą biegu półmaratońskiego został kędzierzynianin Przemysław Chatys, który ukończył zawody z czasem 1:17:48. Drugi był Daniel Kokot z Ozimka (1:19:52), a trzeci Krzysztof Domerecka z Suchodańca (1:22:03). Wśród pań bezkonkurencyjna była Magdalena Patas z Wodzisławia Śląskiego (1:35:00), a na podium stanęła też Beata Szatka z Gogolina (1:43:32) i Magdalena Pankiewicz ze Zdzieszowic (1:54:00).

Bieg na dystansie 10 kilometrów jako pierwszy ukończył Kamil Spyra z Szymocic (46:41), kolejne miejsca zajęli Wojciech Stoń z Korzonka (47:00) i Marek Zapora z Będzina (47:17). Wśród pań najszybsza była Dominika Pacak z Raciborza (49:44), która wyprzedziła Oleksandrę Jadac z Raciborza (53:45) i Iwonę Radlok z Kluczborka (58:46).