sobota, 21 września 2024 13:53

Gładka wygrana Grupy Azoty ZAKSY. Kędzierzynianie zdeklasowali Czarnych Radom

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie ligowym. Kędzierzynianie gładko ograli w Radomiu ekipę miejscowego Cerradu Enei Czarnych.

Podopieczni trenera Gheorghe Cretu po inauguracyjnej wygranej w derbach Opolszczyzny również w spotkaniu z radomianami byli zdecydowanym faworytem i udowodnili to na parkiecie. W pierwszej odsłonie wyrównana gra trwała tylko przez kilka pierwszych wymian. Z czasem zaczęła się rysować przewaga ZAKSY, której zawodnicy grali urozmaiconą siatkówkę. Bardzo dobrze funkcjonował środek i kędzierzynianie zasłużenie wygrali do 20.

W drugim secie przewaga naszego zespołu była niepodważalna. Gospodarze znów dotrzymywali kroku naszej drużynie tylko w pierwszej fazie rozgrywki. Z biegiem czasu gra miejscowych zupełnie się posypała, nasz zespół był skuteczny w ataku, a do tego dorzucił kilka punktów z zagrywki i zwyciężył do 16.

O losach trzeciej partii rozstrzygnął jej początek. Dwa razy szczęśliwie w polu zagrywki zapunktował Łukasz Kaczmarek, a po chwili nasz zespół od stanu 4:5 wygrał sześć kolejnych wymian i stało się jasne, że radomianie nie będą w stanie odrobić strat. ZAKSA kontrolowała grę i dowiozła prowadzenie do końca seta. MVP spotkania został niemal bezbłędny dziś David Smith.

Cerrad Enea Czarni Radom - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 16:25, 17:25).