sobota, 21 września 2024 13:34

Udana inauguracja Grupy Azoty ZAKSY! Kędzierzynianie górą w derbach Opolszczyzny

Przebudowany zespół Grupy Azoty ZAKSY od zwycięstwa rozpoczął nowy sezon w PlusLidze. Prowadzeni przez Gheorghe Cretu kędzierzynianie w trzech setach ograli na wyjeździe Stal Nysa.

Derby Opolszczyzny zgodnie z przewidywaniami rozpoczęło się pod dyktando klubowych mistrzów Europy. ZAKSA w połowie seta prowadziła już 13:8 i wydawało się, że nie będzie miała najmniejszych problemów, by ograć gospodarzy. Miejscowi wykazali się jednak ambicją i zredukowali straty, dzięki czemu kibice oglądali wyrównaną końcówkę. W decydującym momencie górę wzięło doświadczenie ekipy trenera Cretu, którzy zwyciężyli do 22.

Początek drugiej partii mógł wlać nadzieję w serca kibiców miejscowych. Ekipa z Nysy prowadziła 3:0, ale kędzierzynianie błyskawicznie wyrównali, w czym ogromna zasługa świetnych zagrywek Łukasza Kaczmarka. Z biegiem czasu kędzierzynianie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i pewnie zwyciężyli do 21.

Trzeci set to zdecydowana dominacja naszego zespołu. Kędzierzynianie szybko wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. W końcówce miejscowi nieco odrobili straty, ale nie zagrozili drużynie ZAKSY, która zasłużenie wygrała 3:0.

Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 21:25, 20:25).