Wystawa jest elementem projektu multimedialnego Agnieszki Pospiszyl i Adama Liszki pt. "My z Covidowego". Dokumentuje on rzeczywistość szpitala "covidowego" z Kędzierzyna-Koźla - od środka - słowami osób tam pracujących. Wypowiedzi pracowników pokazują codzienną walkę z pandemią od 16 marca 2020 roku. Walkę o życie Pacjentów, strach, smutek, ale i radość. Wątpliwości, ale i codzienny trud. Słowem - świadectwo czasu pandemii.
Projekt pokazuje wysiłek, skutki osobiste i społeczne jakie ponoszą pracownicy ochrony zdrowia w czasie pandemii COVID-19. Forma i środki reportażowe nie mają na celu epatowania heroizmem, bo takich przekazów jest dosyć dużo i wykrzywiają spojrzenie na pracę w czasie pandemii. Zależy nam na ukazaniu rzeczywistego wymiaru pracy i jej skutków dla konkretnego pracownika szpitala, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Pomysł wynika z wnikliwej obserwacji różnych aspektów walki z pandemią, zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej. Materiał został zrealizowany w formie krótkich wywiadów audio, w połączeniu z portretową sesją fotograficzną. Projekt jest niekomercyjny i realizowany z przekonania o potrzebie dokumentowania czasu pandemii.
Projekt otrzymał nagrodę OPOLSKA MARKA 2021 w kategorii "Opolskie się wspiera!". Został także objęty patronatem honorowym Polskiej Federacji Szpitali i Opolskiej Izby Lekarskiej.
Realizacja wystawy była możliwa dzięki dotacji otrzymanej z Opolskiej Izby Lekarskiej. Wystawa ma swój wernisaż 4 października br. o godz. 17.45 w holu głównym Domu Kultury Chemik. Ekspozycję można oglądać równocześnie od 4 do 31 października w Domu Kultury Chemik i Domu Kultury Koźle.
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze