czwartek, 19 września 2024 18:23

Medalowe żniwo naszych parabadmintonistów na Mistrzostwach Polski w Zakopanem

Po raz trzeci w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie. W zawodach zorganizowanych w dniach 18-19 września, wzięło udział czworo parabadmintonistów MMKS Kędzierzyn-Koźle.

W klasie wózkarzy Julia Bolibrzuch zdobyła w deblu brązowy medal, a w singlu 4. miejsce, podobnie Łukasz Dąbrowski – debiutant, w deblu uzyskał brąz, a w singlu zajął miejsce tuż za podium. W klasie SL4, Zuzanna Jerzyk – w singlu stanęła na podium na 3. miejscu, a w deblu odebrała srebrny medal. Dominika Tomańska w klasie SU5, zdobyła złoto w singlu i brąz w grze mieszanej.

Sukces parabadmintonistów, to również efekt odbywających się od lipca treningów zleconych przez Polski Komitet Paraolimpijski a finansowanych przez PFRON. Systematyczne przygotowania niepełnosprawnych sportowców do Mistrzostw Polski, przyniosły oczekiwane rezultaty. Wyjazd do Zakopanego był współfinansowany przez Urząd Miasta i firmę WAK Trans.