sobota, 18 maja 2024 18:11

Trzecia edycja Przystanku Forma. Biegacze rywalizowali w sławięcickim parku. FOTOREPORTAŻ

Już po raz trzeci Miejski Zakład Komunikacyjny przy współudziale urzędu miasta, KS Koziołek i ZS nr 3 zorganizował bieg Przystanek Forma.

Tym razem biegacze rywalizowali na dwóch dystansach. W zawodach na 5 kilometrów zwyciężył Dawid Furman z Błażejowic (19:44), który wyprzedził Wojciecha Szymurę z Rybnika (20:10) i Daniela Cebulę z Krapkowic (20:15). Wśród pań całe podium obstawiły kędzierzynianki. Najszybsza była Magdalena Furcińska (24:30), tuż za nią finiszowała Agnieszka Żegleń (24:45), a trzecia była Małgorzata Olechwir.

Zwycięzcą rywalizacji w biegu na dystansie 10 kilometrów był Michał Rogowski z Kędzierzyna-Koźla (40:16), na podium znalazło się też kolejnych dwóch reprezentantów naszego miasta: Damian Harnus (42:01) i Przemysław Kruszyna (43:04). Najszybszą z pań była Magdalena Giet z Dziergowic (44:40), na podium stanęły też: Anna Szymańska (53:07) i Lucyna Pogorzelska (54:34) z Kędzierzyna-Koźla.