niedziela, 19 maja 2024 06:35

Lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla zdobyli aż 10 medali na mistrzostwach województwa młodzików

W minioną sobotę na stadionie w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce młodzików. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle, którzy łącznie zdobyli aż 10 medali.

Po trzy medale zdobyli Tomasz Harz, który wygrał skok wzwyż, zajął drugie miejsce w  wieloskoku i w biegu na 110 m przez płotki stanął na najniższym stopniu podium oraz Mateusz Rokosz, zdobywca srebrnego medalu w skoku wzwyż i skoku w dal oraz brązowego medalu w wieloskoku.

Dwa medale zdobyli Mateusz Świstek, który był najlepszy w rzucie dyskiem i zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą. Jeden krążek dorzucił Szymon Sztucki, który zajął drugie miejsce w rzucie oszczepem. Medaliści mistrzostw trenują pod okiem Andrzeja Saczko. Dziesiąty medal dla MMKS zdobyła sztafeta dziewcząt w składzie: Emilia Szafarczy, Julia Wojtkowiak, Wiktoria Rajchel i Laura Świerczek, prowadzona przez trenera Marka Skrzydlewskiego.