Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 3 października 2024 15:29
Reklama
Reklama

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu podpisał umowę z ZAKSĄ. Jest partnerem medycznym drużyny

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu podpisał umowę z ZAKSĄ. Jest partnerem medycznym drużyny
Od 7 lat jesteśmy partnerem medycznym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i będziemy nim nadal! Siatkarskimi mistrzami Europy po raz kolejny będzie się opiekował szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu. Właśnie podpisano stosowną umowę o kontynuacji współpracy.

Cieszymy się bardzo, że nasza jednostka jest partnerem jednej z najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce i w Europie, jest to dla nas bardzo istotne żeby wspierać zespół pod kątem zabezpieczenia medycznego. Cieszymy się, że ZAKSA decyduje się na współpracę z SP ZOZ, bo to jest docenienie fachowości naszych lekarzy i personelu oraz docenienie tego jakim sprzętem dysponujemy. Każdemu z mieszkańców gminy i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zależy na tym, by nasz zespół osiągał sukcesy, a nasza mała cegiełka wspiera ten cel – mówił starosta powiatu Paweł Masełko.

- Przez te kilka lat współpracy wypracowaliśmy dobre wzorce i jesteśmy szczęśliwi, że mamy swój maleńki udział w sportowych sukcesach Klubowych Mistrzów Europy. Warto także podkreślić, że staramy się dbać nie tylko o zawodników, ale o całość społeczności kibiców na każdym meczu stanowiąc zabezpieczenie medyczne. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie do tego okazja dzięki powszechnym szczepieniom i wrócimy do wspólnego świętowania w hali Azoty – zaznaczył dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

Umowa jest dla nas bardzo ważna. Daje nam przede wszystkim możliwość szybkiej reakcji. Sport w dzisiejszych czasach jest natężony i obarczony dużym ryzykiem zachorowań. Współpraca z takim ośrodkiem pozwala nam szybko zdiagnozować problem i go wyeliminować - stwierdził prezes ZAKSY Sebastian Świderski.

SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu jako stabilny partner medyczny mistrzowskiego klubu siatkarskiego Grupa Azoty ZAKSA, podobnie jak w poprzednich latach, obejmuje profesjonalną opieką medyczną w ramach medycyny pracy m.in. zawodników zespołu, ale co równie istotne także tzw. „Młodą ZAKSĘ”. Umowa partnerska obejmuje zarówno badania specjalistyczne, jak i podstawowe badania laboratoryjne potrzebne na co dzień w ramach normalnej pracy profesjonalnego klubu. W ramach umowy medycy będą towarzyszyli również zawodnikom i kibicom podczas każdego meczu rozgrywanego w hali Azoty jako zespół profesjonalnego wsparcia medycznego.

Wicestarosta Józef Gisman zaapelował, by przed wielkimi wydarzeniami sportowymi na hali Azoty podjąć wyzwanie powszechnych szczepień dla bezpieczeństwa zarówno nas samych jak i przyszłości szpitala.

Lekarz zabezpieczający zawody dr Andrzej Reiter dodał, że na mocy odpowiednich przepisów protokół z zawodów jest zawsze podpisywany prze lekarza. Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest partnerem medycznym ZAKSY od 2014 roku, kiedy to pierwszą umowę w tej sprawie podpisał poprzedni szef SP ZOZ Marek Staszewski, obecnie dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.


zaksa2

zaksa2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
z 19-tki 10.09.2021 06:48
Pic na wodę fotomontaż, przy biurku nudno i jest rozrywka. Panie starosto pracownicy starostwa mają pracować, a nie w czasie urzędowania zwiedzać Racibórz. Co nowego i twórczego do tej współpracy między powiatami wniosą spec od mieszkań i emerytowana na etacie szefowa podstawówki miejskiej.

Realista 10.09.2021 06:45
Jakie usterki? Drogi powiatowe przypominają ser szwajcarski, mam nadzieję że starosta zobaczył jak wyglądają drogi w koło raciborza i dowiedział się jak wyciągnąć dofinansowanie od państwa aby w końcu zrobić generalne remonty na naszych drogach, inaczej te wizyty to tylko okazję do nasiadowek i pieprzenia o niczym.

DO Pana Starosty 09.09.2021 15:24
Cytat :Starosta Paweł Masełko przedstawił sytuację dotyczącą problemu dostępności mieszkańców powiatu do służby zdrowia w czasie pandemii, kiedy to Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu podobnie jak ten w Raciborzu, został wyłączony ze swojej działalności statutowej. Podkreślił, że aktualnie szpital działa w normalnym trybie jednak w dalszym ciągu trzeba być przygotowanym na wzrost zachorowań i kolejną falę epidemii. - I tu nie dokończone że jak tylko będzie gwałtowny wzrost zachorowań to zamkną szpital o którym mowa i co w tedy ? Ale że w ogóle poruszony ten temat to już jakiś sukces. Kolejny cytat : Podczas spotkania zostały poruszone tematy m.in. związane z realizacją wspólnych inicjatyw w zakresie turystyki proekologicznej, rozwoju gospodarczego, edukacji i promocji szkolnictwa zawodowego. Dyskutowano również o sytuacji finansowej powiatów i ich jednostek podległych bo jak wiadomo wysokość finansów oraz ich odpowiednie zarządzanie ma ogromny wpływ na ilość realizowanych inwestycji. - No cóż nic z tego nie wynika po prostu sobie pogadali. Apropo inwestycji. Po likwidacji Powiatowego Zarządu Dróg miało być lepiej z powodu rzekomego obniżenia kosztów i lepiej utrzymanych dróg powiatowych. Oczywiście są to mrzonki i bujda na resorach. Koszty może i owszem zmniejszone bo nic nie robione i nie zlecane. Spore dziury w jezdniach dróg powiatowych. Pobocza niewykoszone. Znaki powyrywane, uszkodzone lub leżą na ziemi. Nikt tego nie kontroluje z jednostki zwanej infrastrukturą drogową. Za co ta biurokracja bierze pieniądze ? Zamiast udawać za biurkiem pracę to ktoś powinien objechać drogi powiatowe i spisać usterki które następnie należy zlikwidować.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ