Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 17 maja 2024 06:06
Reklama
Reklama

Powalone drzewo w korycie rzeki Kłodnica zmienia linię brzegową. Mieszkańcy proszą o interwencję

Powalone drzewo w korycie rzeki Kłodnica zmienia linię brzegową. Mieszkańcy proszą o interwencję
Od kwietnia mieszkańcy osiedla Przyjaźni informują Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach o wiatrołomach, które zalegają w korycie rzeki Kłodnica.

Do redakcji zwrócił się Bolesław Łoziński, który opisuje problem zalegających wiatrołomów w korycie rzeki Kłodnica na odcinku osiedla Przyjaźni. Powalone drzewa zmieniają bieg rzeki, która przesuwa linię brzegową, niszcząc ścieżkę dla spacerowiczów.

- Spacerując wzdłuż rzeki Kłodnica, zauważyłem powalone drzewa w korycie rzeki. Jeden z wiatrołomów blokował drogę do tego stopnia, że ścieżka, którą poruszali się spacerowicze, została zniszczona. Od kwietnia kontaktuję się z Wodami Polskimi, informując ich o tym zdarzeniu. Za każdym razem słyszę argumenty o braku środków czy wysokim stanie wody - opowiada Bolesław Łoziński, przewodniczący Rady Osiedla Przyjaźni.

Wybraliśmy się we wskazane miejsce. Potwierdziliśmy obecność wiatrołomów w korycie rzeki. Poinformowaliśmy o tym RZGW w Gliwicach. Z uzyskanych informacji wynika, że na miejscu odbyła się wizja lokalna, a w najbliższym czasie wiatrołomy mają zostać usunięte.

- Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach informuje, że drzewo powalone do koryta rzeki Kłodnicy w miejscowości Blachownia, ujęte na zdjęciach Redakcji, po ponownej wizji w terenie, zostanie usunięte przez służby techniczne Wód Polskich. Podobna sytuacja miała miejsce w innej lokalizacji w tej samej gminie, przy ul. Ludowej, skąd wydobyto z koryta drzewo powalone w czasie burzy - informuje Linda Hofman, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

- Wiatrołomy oraz inne przeszkody, tamujące spływ wód w korytach rzek są sukcesywnie usuwane albo przez zespoły wsparcia technicznego Wód Polskich w Gliwicach albo przez zewnętrznych wykonawców w ramach prac zleconych, jeśli bezpieczne i skuteczne usunięcie przeszkody nie jest możliwe z użyciem własnego sprzętu i sił PGW WP RZGW w Gliwicach - dodaje Linda Hofman.




DCIM101MEDIADJI_0392.JPG

DCIM101MEDIADJI_0392.JPG

DCIM101MEDIADJI_0393.JPG

DCIM101MEDIADJI_0393.JPG


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kolo 04.09.2021 21:44
Co Jabcok ma wspólnego z tym Miejscem? Ten to ma parcie na szkło. Powinien grać do kotleta, a nie wręczać nagrody.

Sznycel 04.09.2021 19:52
No wreszcie ktoś niższy od "wielki mały człowiek"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ