czwartek, 19 września 2024 23:53

Kolejny sukces naszych sportowców! Jakub Korejba i Tobiasz Mazur zdobyli medale na Mistrzostwach Polski LZS

Reprezentanci klubu LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle Jakub Korejba i Tobiasz Mazur zdobyli srebrny i brązowy medal w Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Słubicach. To już kolejny sukces na koncie podopiecznych Adama Domina.

W dniach od 4 do 6 czerwca w Słubicach odbywały się Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. W zawodach wzięli udział sportowcy z klubu LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle, podopieczni Adama Domina Jakub Korejba i Tobiasz Mazur.

Pierwszego dnia Jakub Korejba startujący w kategorii U20 w konkurencji pchnięcia kulą 6 kilogramów uzyskał wynik 16.48 metra. Pozwoliło mu to uplasować się na 3. miejscu i zdobyć brązowy medal. Do srebrnego brakowało mu zaledwie 32 centymetrów.

Tobiasz Mazur startujący w kategorii młodszej, czyli U18, również pierwszego dnia startował w pchnięciu kulą 5 kg. Pchniecie na odległość 16.92 metra dało mu drugi wynik w konkursie, dzięki czemu został wicemistrzem Polski.

Drugiego dnia obaj panowie startowali w konkurencji rzutu dyskiem. Jakub po zaciętej rywalizacji w konkursie z ostatecznym wynikiem 53.80 metra dyskiem 1.75 kg został wicemistrzem Polski LZS, a tym samym srebrnym medalistą.

Tobiasz rzucając dyskiem 1,5 kg 53.60 metra uzyskał swój nowy rekord życiowy jednocześnie po raz drugi zostając wicemistrzem Polski LZS.