Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 22:35
Reklama
Reklama
Reklama

Pomóżmy seniorom spisać się przez internet. W urzędzie miasta przygotowano stanowisko komputerowe

Pomóżmy seniorom spisać się przez internet. W urzędzie miasta przygotowano stanowisko komputerowe
Trwa Narodowy Spis Powszechny. Obowiązująca w tym roku forma samospisu internetowego może sprawiać  pewne problemy niektórym seniorom. Jak można im pomóc w wypełnieniu formularza?

Forma samospisu wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, dostępu do internetu oraz umiejętności w posługiwaniu się komputerem. O ile dla młodych ludzi jest to szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze, niż obowiązująca wcześniej metoda, to części seniorów sprawia ona pewne trudności.

Główny Urząd Statystyczny, aby usprawnić procedurę, powołał rachmistrzów telefonicznych. Będą oni dzwonić do tych Polaków, którzy z różnych względów nie spełnili jeszcze obowiązku, jakim jest spis powszechny. W Urzędzie Miasta w Kędzierzynie-Koźlu (w budynku przy ul. Planetorza 2) przygotowano także specjalne stanowisko komputerowe, z którego seniorzy nie tylko mogą skorzystać, ale również liczyć na pomoc pracownika Wydziału Spraw Obywatelskich. Trzeba pamiętać, aby wcześniej umówić się pod numerem telefonu 77 4050325 lub 77 4050344.

Jednak najprostszym i najwygodniejszym dla osób starszych modelem pomocy jest wsparcie udzielone przez znajome lub bliskie im osoby. Nie zapominajmy o naszych dziadkach i babciach, dalszych i bliższych krewnych w podeszłym wieku, a nawet sąsiadach. Każdy z nas może udzielić im pomocy przy dopełnieniu obowiązku spisowego. Wystarczy zalogować się w ich imieniu na https://spis.gov.pl i zaznaczyć wskazane przez nich odpowiedzi.


pomoz_mi_sie_spisac_przez_internet

pomoz_mi_sie_spisac_przez_internet

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

przeciętnymieszkanieckk 21.06.2021 13:33
Cały system szkolnictwa to jakaś kpina. Kiedyś były szkoły zawodowe w których przygotowywano uczniów w konkretnych zawodach. Były także technika. Jedne i drugie często były szkołami przyzakładowymi. Burżujstwo dorwało się do koryta i zaczęto masową produkcję licealistów oraz studentów w kierunkach które tak naprawdę niepotrzebnych. Tylko by mogli zasiąść za biurkiem. Zapomniano o fachowcach w konkretnych zawodach którzy utrzymują swą pracą gospodarkę. Nagle zaczęło ich brakować. Od niedawna przypomniano sobie o tym problemie. Gdzieniegdzie zaczęto tworzyć na nowo szkoły nazywając je branżowymi , no bo zawodówka im kojarzy się z minionymi czasami. Zawody (nazewnictwo) również przemianowali jakoś tak dziwacznie, a z tym wiąże się system nauczania. Same zawody też są nie atrakcyjne. Zamiast kontynuować coś co funkcjonowało i ewentualnie wdrożyć małe poprawki – no bo czas idzie do przodu to woleli to wszystko zniszczyć. I stąd są te efekty. Zapomnieli również o dorosłych którzy by chcieli poprawić swoje wykształcenie. I tak np. skoro mamy tzw. budowlankę to czemu nie wykorzystać jej także w innych dziedzinach budownictwa i nauczać w technikum młodzież oraz dorosłych w kierunkach budownictwo wodne, drogowo-mostowe… W Azotach kierunek dla młodzieży i dorosłych np technik mechanik maszyn roboczych… Czyżby był nadmiar fachowców w tych dziedzinach ? Naucza się w Sławięcicach hotelarzy czy mają tu na miejscu pracę ? Podobnie jest z zawodami żeglugowymi i chemicznymi. A dorośli nie mają gdzie podnieść swych kwalifikacji i wykształcenia. Więc gdzie tu jest atrakcyjność i tzw. oczekiwanie rynku pracy ? A same Kędzierzyn-Koźle się zwija z powodu coraz mniejszej liczby miejsc pracy… Jeśli nadal Władza będzie ślepa to czeka Nas niewesoła przyszłość !

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ