czwartek, 19 września 2024 18:19

Świetne występy lekkoatletów MMKS-u na mistrzostwach województwa w Opolu

W miniony weekend na stadionie w Opolu odbyły się mistrzostwa województwa w lekkiej atletyce juniorów. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle, którzy ze stolicy regionu wrócili z dorobkiem 9 medali.

Aż trzy złote medale zdobył Marcin Kałwak, który wygrał trójskok, skok wzwyż i skok w dal. Marcin w skoku w dal uzyskał odległość 6.60 m, co jest aktualnie siódmym wynikiem w Polsce w kategorii U-18.

Wojciech Siwakowski zdobył dwa złote medale w trójskoku i skoku w dal w kategorii U-20. Obaj skoczkowie trenują pod okiem Andrzeja Saczko. Alicja Rak zdobyła również dwa złote medale w biegu na 100m i 100m przez płotki (trener Marek Skrzydlewski). Trzecie miejsce w biegu na 100m zajęła Aleksandra Żygadło. W sobotę odbyła się dodatkowa konkurencja w biegu płotkarskim na 80m w kategorii U-14 dziewcząt, w której wystąpiła Emilia Bujak. Płotkarka z MMKS zajęła drugie miejsce.

Trzy dni później również w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w kategorii U-14. Do dorobku medalowego MMKS najmłodsi lekkoatleci dołożyli sześć krążków. Dwa złote medale zdobył Kacper Murawski w biegu na 100 m i pchnięciu kulą. Dwa brązowe medale w skoku w dal i skoku wzwyż zdobyła Emila Bujak. W skoku wzwyż chłopców trzecie miejsce zajął Jędrzej Żarski, a w pchnięciu kulą na drugim miejsce uplasował się Oliwier Świstek.

Wszyscy medaliści w kategorii U-14 trenują pod okiem Andrzeja Saczko i są uczniami PSP12 w Kędzierzynie-Koźlu. W środku sezonu pięciu zawodników MMKS zajmuje wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce w tabelach krajowych PZLA: Kacper Murawski jest liderem w pchnięciu kulą U-14, Emilia Bujak zajmuje czwarte miejsce w biegu na 80m przez płotki. Tomasz Harz jest czwarty w pięcioboju i ósmy w skoku wzwyż U-16, Marcin Kałwak siódmy w skoku w dal U-18, a Alicja Rak ósma w biegu na 100m przez płotki.