piątek, 17 maja 2024 04:07

"Dziewiątka" najlepsza na zawodach pływackich w Wieliczce. Zdobyli łącznie aż 38 medali

Uczniowie klas sportowych z PSP nr 9 wracają z kolejnych zawodów z workami pełnymi medali, a szkolne gabloty wypełniają się trofeami. W ostatnim czasie reprezentanci placówki oraz jej absolwenci zaliczyli udane występy podczas trzech dużych imprez pływackich.

W rozgrywanym w Prudniku Drużynowym Wieloboju Pływackim do rywalizacji przystąpili zawodnicy w wieku 10-11 lat. Reprezentacja popularnej „Dziewiątki” z dużą przewagą wygrała klasyfikację medalową i zdobyła puchar dla najlepszej drużyny. Nasi zawodnicy okazali się również najlepsi w klasyfikacji indywidualnej. Ich łupem padło łącznie 38 medali w tym 19 złotych.

Z kolei absolwenci placówki występujący w barwach sekcji pływackiej MMKS Kędzierzyn-Koźle z powodzeniem startowali podczas Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Kędzierzynie-Koźlu oraz podczas Pucharu Solnego Miasta w Wieliczce.