sobota, 21 września 2024 11:55

Łyknęliśmy to! Grupa Azoty ZAKSA zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów!

Historyczny sukces Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle! Podopieczni Nikoli Grbicia jako pierwszy polski zespół wygrali rozgrywki Ligi Mistrzów. W wielkim finale rozgrywanym w Weronie nasz zespół pokonał 3:1 Trentino Itas.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli ekipy z Trydentu, która szybko objęła prowadzenie. Przewaga Włochów nie trwała jednak długo, gracze Nikoli Grbicia szybko złapali odpowiedni rytm gry i wyrównali. Losy premierowej odsłony rozstrzygnęły się w samej końcówce, gracze ZAKSY zdominowali rywali i zasłużenie zwyciężyli 22.

Początek drugiej partii był kalką pierwszej odsłony. ZAKSA potrzebowała kilku minut, aby się rozegrać. W połowie seta nasz zespół przejął inicjatywę i osiągnął czteropunktowe prowadzenie. Rywale zdołali odrobić część strat, ale w końcówce nasz zespół nie stracił pewności siebie i wygrał do 22.

Podrażnieni Włosi w trzecim secie grali o wiele lepiej. Po okresie przewagi ekipy z Trydentu nasz zespół ponownie zdołał odrobić straty, ale tym razem nie udało się odwrócić losów gry. Rywale zwyciężyli do 20 i było zmniejszyli stratę do ZAKSY.

W czwartej odsłonie oglądaliśmy siatkarską bitwę z obu stron. Początek należał do kędzierzynian, ale rywale otrząsnęli się i w połowie seta prowadzili różnicą trzech punktów. Podopieczni Nikoli Grbicia odrobili straty i doprowadzili do niezwykle emocjonującej końcówki. W niej górą był nasz zespół, który zwyciężył do 26. Grupa Azoty ZAKSA jako pierwsza polska ekipa wygrała Ligę Mistrzów!