Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, zastygła pianka poliuretanowa – każdy odpad w obiektywie aparatu może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby” zobaczymy na plenerowej wystawie, która jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku. Podziwiać ją będzie można w Parku Pojednania od 26 kwietnia.
Oryginalne zdjęcia śmieci zebranych na polskich plażach i na górskich szlakach będą dostępne do obejrzenia na wystawie plenerowej „Górska Odyseja” w Parku Pojednania w Kędzierzynie-Koźlu od 26 kwietnia do 24 maja. Zdjęcia przygotował fotograf Dobromił Nosek. Wystawa jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, która koncentruje się na temacie rosnącej ilości odpadów. Kampanię realizuje bank Credit Agricole i spółka leasingowa EFL.
W ramach #MniejPlastiku, w styczniu 2021 r. rozpoczęła się akcja „Górska Odyseja” - 700 km marsz wzdłuż południowej granicy Polski, od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój, połączony ze sprzątaniem szlaków, spotkaniami, webinarami z zakresu ekologii. „Górska Odyseja”, organizowana z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, zwraca uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku.
Na plenerowej wystawie „Górska Odyseja” można zobaczyć artystyczne zdjęcia śmieci, pozbieranych również podczas zeszłorocznej akcji “Bałtycka Odyseja”. Treść wystawy zwraca uwagę na skalę i przyczyny zanieczyszczeń oraz pokazuje w jaki sposób każdy człowiek może przyczynić się do zmniejszenia ilości plastikowych odpadów w środowisku. W 2019 r. tylko na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe, przez które przejdzie „Górska Odyseja”, leśnicy musieli wydać ponad 3 mln zł na wywiezienie zebranych w lesie śmieci.
Patronat nad akcją objął dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz stowarzyszenie Program Czysta Polska.
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze