poniedziałek, 16 września 2024 21:36

Stracona szansa ZAKSY. Kędzierzynianie przegrali w Jastrzębiu i zostali wicemistrzami Polski

Siatkarzom Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie udało się wywalczyć tytułu mistrzów Polski. Zespół Nikoli Grbicia przegrał na parkiecie Jastrzębskiego Węgla i zakończył sezon ze srebrnymi medalami PlusLigi.

Podopieczni Nikoli Grbicia bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Po kilku minutach kędzierzynianie wyszli na sześciopunktowe prowadzenie i wydawało się, że dziś będą prezentować się znacznie lepiej niż w pierwszym spotkaniu. Gospodarze z biegiem czasu zdołali odrobić część strat, ale nie byli w stanie odwrócić losów gry i nasz zespół zwyciężył do 22.

Na starcie drugiej partii gracze Grupy Azoty ZAKSY znów prezentowali się lepiej, czego efektem było prowadzenie ekipy Grbicia. Wtedy do gry włączył się Jakub Bucki, który posłał trzy asy serwisowe z rzędu i był remis. Po chwili gra naszego zespołu zaczęła się sypać. Kędzierzynianie byli nieskuteczni, a każdy ich błąd nakręcał dobrze grających zawodników z Jastrzębia, którzy wygrali do 19 i było 1:1.

Trzecia partia przyniosła bardzo duże emocje. Po okresie wyrównanej gry w końcówce gospodarze osiągnęli przewagę trzech oczek. Kędzierzynianie zdołali odrobić straty mieli nawet piłkę setową, ale w końcówce znów się pogubili. Najpierw w aut zaserwował Łukasz Kaczmarek, po chwili w ataku pomylił się Kamil Semeniuk i goście odzyskali przewagę. W decydującej o losach seta akcji katem kędzierzynian okazali się ich dwaj byli środkowi - Jurij Gladyr i Łukasz Wiśniewski.

Przy stanie 1:2 w setach kędzierzynianie grali z nożem na gardle. Od początku czwartej partii nasz zespół nie stracił rezonu i objął prowadzenie. Kędzierzynianie mieli już cztery punkty przewagi, ale w połowie seta popełnili kilka błędów w ataku i pozwolili rywalom wrócić do gry. Po asie serwisowym Gladyra jastrzębianie prowadzili 20:18, ale chwilę później nasi gracze zatrzymali blokiem Buckiego i był remis. W zaciętej końcówce lepiej prezentowali się miejscowi, a w decydującej akcji punkt na wagę złotych medali zdobył atakiem ze środka Gladyr. Gospodarze wygrali 3:1 i zostali mistrzami Polski.

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:23).